Економіка

Система публічних закупівель – чи можуть іноземні постачальники взяти участь в тендері? (ІНФОГРАФІКА)

Побачити, на що витрачаються гроші і чи не за завищеною ціною здійснюються закупівлі, наприклад, продуктів харчування для навчальних закладів, можна не виходячи з дому.

Реформа публічних закупівель відкрила нові можливості не лише для українського бізнесу, але й для постачальників з-за кордону. Із приєднанням України до Угоди СОТ щодо державних закупівель (GPA), українські компанії можуть конкурувати на рівних умовах в держзакупівлях країн-учасниць Угоди GPA, а іноземні компанії – в державних тендерах в Україні.

Завдяки використанню системи Система публічних електронних закупівель ProZorro, закордонні постачальники транспорту. спеціалізованої техніки, паливних матеріалів, хімічних речовин тощо можуть взяти участь у відкритій і прозрій процедурі закупівель. Деякі міжнародні компанії вже скористалися цими можливостями, і їхні кейси свідчать: відкриті і конкуренті торги за участі іноземних компаній вигідні як самим постачальникам, так і Україні.

Ключові кроки і процедури для іноземних постачальників, а також успішні приклади були зібрані в спеціалізовану брошуру(англійською), завантажити яку можна за посиланням: http://bit.ly/2tM7M6Q.
В Україні також створено проектний офіс GPA in UA. який забезпечує підтримку закордонних постачальників, які зацікавлені в держзакупівлях в Україні, а також українського бізнесу, який цікавиться державними закупівлями інших країн.