Цей день в історії

Сергій Бубка – багаторазовий чемпіон світу з легкої атлетики

Дебют Сергія бубки на міжнародній арені відбувся в рамках шостого Чемпіонату Європи з легкої атлетики серед юніорів, що відбувся в 1981 р. В 1983 р. з результатом 5,70 м виграв Чемпіонат світу в Хельсинкі. Свій перший світовий рекорд для закритих приміщень – 5,81 м – він встановив 15 січня 1984 року, а 26 травня того ж року з рекордним результатом 5,85 м переміг на змаганнях в Братіславі. 

13 липня 1985 року на Чепіонаті світу в Парижі Бубка першим у світі подолав висоту 6 метрів і був практично поза конкуренцією, покращуючи свої досягнення наступні 10 років як на відкритих стадіонах, так і в закритих приміщеннях.

У 1988-у на Олімпійських змаганнях в Сеулі Бубка виграв свою єдину золоту олімпійську медаль. Через чотири роки у Барселоні він з трьох спроб не зміг подолати кваліфікаційний відбір у 5,75 м і вибув з боротьби за олімпійські нагороди, хоча на цей момент встановив 14 світових рекорди на відкритих стадіонах і 16 в закритих приміщеннях, а його кращим результатом була висота 6,11 м.

Загалом Сергій Бубка є автором 35 світових рекордів, останній з яких він встановив 31 липня 1994 року на Міжнародних атлетичних змаганнях в італійському місті Селестьєре, стрибнувши на 6 метрів 14 сантиметрів, Бубка залишався рекордсменом протягом наступних майже 20 років. Лише в 2014 році француз Рено Лавіллені зумів перевершити його на змаганнях як в закритих приміщеннях, так і на стадіонах. За іронією долі, обидва рази це відбулося на змаганнях в Донецьку, де проживав і тренувався Сергій Бубка.

Сергій Бубка перемагав на чемпіонаті Європи, шість разів на чемпіонаті світу, двічі визнавався кращим легкоатлетом світу і пішов з великого спорту у 2001 році, так і не зумівши показати гідний результат на Олімпійських іграх в Атланті та Сіднеї. Наступного року він був нагороджений званням Героя України, став віце-президентом Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, а в 2005-у очолив Національний олімпійський комітет України.

Цей день в історії