Суспільство

Світ на дотик: майстер-клас по орієнтації в просторі відбувся в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Довіра до інших людей проявляється не тільки в можливості розповісти якісь таємниці чи позичити гроші. Уявіть собі ситуацію, що ви не бачите і потребуєте сторонньої допомоги. Наскільки комфортно Ви почуваєтеся, йдучи за руку з іншою людиною, яке скеровує всі Ваші рух?

Цю та ще кілька інших вправ подібного плану в рамках “Майстерні Міста” запропонував ужгородцям аспірант кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ Олександр НЕЙМЕТ, провівши майстер-класОсобливості супроводу незрячої людини та орієнтування в просторі”

Спочатку добровольцям зав’язали очі та запропонували пройтися навколо галявини, де проходив захід, разом з кимось з присутніх. При цьому він пояснив, що супроводжуючого варто тримати за лікоть (якщо це дівчина чи жінка) або за плече (якщо це хлопець або чоловік) і супроводжуючий має бути трохи попереду, щоб мати змогу вчасно попередити про перешкоди на шляху. Олександр, будучи незрячим, щодня випробовує на собі дану техніку, однак під час-майстер класу він залюбки погодився пройтися, щоб показати приклад іншим та допомогти добровольцям побороти страх.

А далі було ще цікавіше! Для незрячої людини дуже важливо знати, де яка річ знаходиться і запам’ятовувати, куди її перемістили. І знову добровольцям зав’язали очі. розклали перед ними на столі кілька предметів, назвавши кожен з них, після чого почали міняти їх місцями, озвучуючи кожну дію. Проте запам’ятати, що де врешті решт опинилося виявилося не так вже і легко. Найкраще з цим завданням впорався голова Закарпатського обласного товариства інвалідів Денис СУХОТІН.

“Це мені допоміг досвід гри в шахи ще в студентські роки”, – ділиться Денис Юрійович.

Інша учасниця заходу не мала такого успіху, однак переконана, що така вправа корисна для будь-кого.

“Так навіть легше знайти якусь річ, яку покладеш не на своє місце”, – ділиться своїми враженнями Дана Гіді.

На завершення Олександр продемонстрував присутнім кілька технік ходіння з білою тростиною, яка є важливим атрибутом при пересуванні. Хоча в умовах Ужгорода Сашко рідко використовує її, проте зазначає. що на добре знайомій місцевості це допомагає обійтися без супроводу.

Карпатський оглядач