Суспільство

Святкові лінійки, букети квітів та промови – чи потрібно святкувати 1 вересня в Україні?

Сьогодні відзначається День знань, який за традицією збирає школярів та студентів на урочисті лінійки. Однак все частіше лунають заклики відмовитися від цієї традиції.

Нещодавно популярне Інтернет-видання Дивись.info проводило опитування на цю тему. Ось результати:

День знань — радянське державне свято, яке проголосили 1 вересня 1984 р. Верховною Радою СРСР. В Україні та деяких інших країнах, зокрема в країнах СНД, це свято й далі відзначається та збігається з початком навчального року. Першокласники у цей день відзначають “Свято Першого дзвоника”.

Традиційно цього дня в школах проходять урочисті лінійки з нагоди початку навчального року. Прийнято в цей день дарувати квіти своїм вчителям. Також на свято нерідко приходять представники місцевої влади, аби привітати учнів із початком навчального року.

У середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, як правило, обходиться без лінійок або влаштовують їх лише для першого курсу. У школах проводиться перший святковий урок, який щороку має різні теми. Після нього зазвичай вирішуються організаційні питання — іноді видача підручників, для першокласників визначають місця за партами, і на цьому навчальний день закінчується.

Натомість у Німеччині такого державного свята немає. Заняття у школах та університетах мають різні дати початку, зазвичай — у середині осені. Німецькі першокласники приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні першого дня навчання діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки.

У Канаді 1 вересня діти не йдуть до школи, коледжу чи університету — вони святкують разом з батьками не День Знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці — Labor Day — і вважається офіційним закриттям літнього сезону. Зазвичай жителі Торонто сім’ями їдуть за місто на вікенд, або ж смакують барбекю в сусідньому парку. А школа для всіх стартує наступного дня, у перший вівторок вересня.

Аналогічна ситуація і в навчальних закладах США. 1 вересня там звичайний навчальний день.

 

 

Залишити коментар