Культура

«Самість: добрі поезії» – в Ужгороді відбувся дебют молодої поетеси (ФОТО)

20 червня в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Федора Потушняка відбулася презентація збірки молодої поетеси Юлії Медюх «Самість: добрі поезії».

Авторка у книзі пише про непрості поняття, над якими замислюємося в будь-якому віці: любов і війну, життя і смерть, плинність часу та романтизм природи, віру й людське призначення.

«Після прочитання збірки приємно вражає, що кожен твір, кожен рядок наповнені глибинним змістом і енергетикою життєствердження, цілеспрямованістю, ніжністю і любов’ю, які підносять людину над сьогосвітньою суєтністю. Іноді авторка буває іронічною, іноді скептичною, але це скоріше для того, щоб викресати в читача іскру доброзичливої усмішки», – зазначив у відгуку до збірки поет, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Густі.

Збірка «Самість: добрі поезії» складається з 4 розділів, один з яких присвячений дитячій творчості. Серед віршів є й поезія про Ужгород, його вулиці й ліхтарника. Усі розділи названі римованими рядками.

Чому саме «Самість» – у передмові Юлія Медюх пояснює: «Самість – філософське поняття, яке ввів Карл Густав Юнг. Воно означає місце у підсвідомості, де народжується натхнення, де чути голос Бога, де виникають сновидіння. Центр, який керує розвиток особистості».

Збірка Юлії Медюх «Самість: добрі поезії» у творчості молодої поетки є першою. Дебюд видався вдалим. Протягом презентації Юлія Медюх декламувала деякі зі своїх поезій, захопивши увагу слухачів.

Підтримати юну поетесу прийшли й наставники з улюбленого вишу: декан філологічного факультету Галина Шумицька, доценти кафедри журналістики Леся Поліха, Володимир Тарасюк та члени Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України.

Карпатський оглядач