Важливе Економіка

Російські ресурси обвалили наш рекламний ринок

Так ось, були такі часи, коли рекламний ринок в Україні був поділений між 3 китами (укрнет, бигмир і мета) і всіма іншими. Кити забирали на себе близько 90% рекламних грошей. Потім була криза, але ми вижили. А потім прийшли mail.ru і Яндекс, які скинули вартість реклами до такого стану, щоб українські ресурси могли існувати на межі виживання. Насправді нижче межі, тому багато проектів не вижили. Ті, що вижили і непогано почуваються є, але їх фактично одиниці. Тому і немає у нас BBC, Guardian, The Independent – виробництво контенту коштує великих грошей, реклама коштує копійки. Наш рекламний ринок був завалений, убитий наповал цим демпінгом.

А тепер, моралісти панове, розкажіть мені як можна розвивати українські ресурси при такій вартості реклами і конкурувати з Яндексом, якого капіталізація $ 9,4 млрд або з Mail.ru з капіталізацією в $ 5,7 млрд?

 Чи знаєте ви що, в Європі або в США на сайті з відвідуваністю в 10 000 чоловік в день на одному тільки AdSense можна заробляти $ 2000- $ 3000 в місяць, в той час як у нас такий дохід можна отримати з аудиторії в 60000-80000 людина в день?

Чи знаєте ви, що при однаковій відвідуваності football.ua (№1 в Україні) і sports.ru (були такі часи, тоді він був ще не лідер, але був в десятці в Росії) sports.ru заробляв в 10 разів більший за український ресурс?

Чи знаєте ви, що при відвідуваності сайтів в країнах Балтії в 7-8 разів менше українських (для прикладу, gismeteo.lt – 500 000 за тиждень, gismeteo.ua – 3,8 млн, і це при конкуренції значно вищою, ніж у них) , прибалти заробили на своїх ресурсах стільки, щоб зайти в Україну і спробувати інвестувати в українські ресурси?

Давайте ще раз. Російські ресурси зайшли в Україну й обрушили ринок реклами. Опустили його на дно. Ви могли це не відчути, але це зупинило на роки розвиток українського інтернету. Аналогія – це як якби російські банки обвалили гривню в 3 рази. Тут ви зрозуміли, тому що відчули на собі.

Ви пишете, що ця заборона з бухти барахти, і що він теж комусь вигідний, що це чистий бізнес. ТАК, блядь, це чистий бізнес! Український бізнес! Бізнес для українців. Вигідний для українців.

Що далі? Ви, будь ласка, і далі ходите в свої улюблені вк, однокласники, Яндекс через ВПН або тор, або проксі, тепер це не страшно, та тепер за законом рекламодавці не зможуть платити російським компаніям, а значить російські компанії більш не зможуть впливати на український ринок реклами, на Україну.

Настає ера IT Незалежності України від Росії.

Повідомляє на своїй сторінці блогер Діма Копій.