Економіка

Розроблена система моніторингу лісових угідь

Першу в своєму роді систему моніторингу лісових угідь, аналога якій в Україні немає, розробили фахівці компанії SmartFarming, повідомляють організатори проекту Znaydeno.

Про це повідомляє Agroportal.

Як зазначається, стартап об’єднує новітні програмні розробки, інформацію дистанційного зондування Землі та аерофотозйомки безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Проект також визначає місця несанкціонованої утилізації сміття і порушення меж земельних угідь. Більш того, очікується, що стартап спростить роботу аграрного бізнесу, дозволяючи моніторити і контролювати посіви.

Згідно зі статистикою, за останні 15 років лісові території України скоротилися на 634,2 тис. га. При цьому, за інформацією Інформаційна ДЕРЖАВНОГО агентства Лісових Ресурсів України, за 2015 р обсяги незаконних рубок лісу склали 24,1 тис. м3, 6 Більш Виявлено 565 випадків браконьєрства. Співзасновник Znaydeno Артем Беленко зазначив, що саме тому команду фахівців поставили собі за мету забезпечити прозорий моніторинг лісових угідь і зберегти природні ресурси країни.

Znaydeno найближчим часом планується розширити на територіальні громади Сумської та Львівської областей. Крім того, команда проект готові активно співпрацювати з представниками влади, профільні відомства та місцеві органи управління.