Політика

Розрахунок персонального внеску кожного депутата у підтримку реформаторських законів

Участь в пленарних засіданнях та голосування за подані законопроекти – важлива частина роботи народних обранців. Найбільший інтерес виборців викликають в першу чергу законопроекти на підтримку реформ. 

Індекс підтримки реформ (ІПР) показує, скільки балів з максимально можливих набрав кожний депутат, голосуючи за 238 реформаторських законів, які були ухвалені Радою VIII скликання протягом перших шести сесій.

Для розрахунку ІПР використовувались закони з Індексу моніторингу реформ iMoRe  — аналітичного інструменту, який надає кількісну оцінку прогресу економічних реформ в Україні.

Що два тижні понад 40 незалежних експертів визначають, які прийняті нормативні акти є реформаторськими (або антиреформаторськими), та оцінюють їх за шкалою від -5 до +5. (Один закон може бути оцінений за декількома напрямами реформ, наприклад, одночасно сприяти зниженню корупції та покращувати бюджетну дисципліну).

Депутат, який підтримав (голосував “ЗА”) реформаторський або антиреформаторський закон, отримує стільки балів, скільки було присвоєно цьому закону. В інших випадках бали нардепу не нараховуються.

Експерти iMoRe оцінюють вплив законів на 24 напрями реформ.

 

Додаткові показники

  1. Прізвище — сортування за алфавітом.
  2. Прогули — відсоток пленарних засідань, на яких депутат був відсутній (безвідносно до причин).
  3. Дохід — сумарний дохід депутата за 2016 рік (з часом оновлюватиметься) згідно з даними щорічної декларації, розділ «Доходи, у тому числі подарунки»Джерело: сайт declarations.com.ua. Якщо декларація за 2016 рік відсутня, ми ставили дохід 0 грн.
  4. Депутатський стаж — скільки працює депутатом протягом свого життя.  Наприклад, рекордсмен Юхим Звягільський був депутатом Рад усіх скликань і працює нардепом уже понад 10 000 днів.

VoxUkraine

Залишити коментар