Суспільство

Розвиток кіноіндустрії на Закарпатті

В області планують знімати фільм чеського режисера

20 вересня, в ужгородській «Галереї Ілько» відкрилася міжнародна конференція «Спільне виробництво кіно в рамках транскордонного співробітництва», яку організували Закарпатська фільмкомісія, Закарпатська ОДА, Ужгородська міська рада за підтримки Українського культурного фонду та УжНУ.

Конференція – це новий етап у розвитку кіновиробничих ініціатив у краї, під час якої й обговорили можливості зйомки нового фільму.

Зйомки нового фільму на Закарпатті

Кінострічку за романом «Людина, яка зупинилася на шляху» Івана Філи планують знімати на Закарпатті у березні-квітні наступного року. Це буде чесько-українсько-болгарсько-словацький проект. Головний герой Франтішек Крігель народився на Івано-Франківщині, згодом переїхав у Прагу, де навчався медицини, а після став політиком. Саме й пошуку локацій до фільму і був присвячений скаут-тур, що відбувся зразу після кіноконференції в рамках Міжнародного туристичного тижня на Закарпатті.

«Про фільм, який планують знімати в нашому краї. Тут було дуже багато важливих подій, зокрема тих, коли вирішалася доля Чехословаччини. Іван Філа – режисер фільму. Продюсерами виступають Андрій Суярко, один із топових продюсерів України, разом із чеською компанією Bio Ilusion, – наголошує керівник проектів ГО «Закарпатська фільмкомісія» Олександр Мерявчик. – Є декілька сюжетів, які історично відбувалися тут, а є епізоди, які хочеться перенести із зйомок в Празі теж сюди. Тому на Закарпатті буде задіяно багато локацій, зокрема Ужгорода та пізнавальних для краян місць».

Скаут-тур тривав 3дні. Учасники об’їхали Міжгірський, Воловецький, Великоберезнянський, Мукачівський та Перечинський райони.

Діяльність «Закарпатської фільмкомісії»

Восени минулого року була створена ГО «Закарпатська фільмкомісія». Основне її завдання – це промоції області на профільних заходах, напрацювання каталогу локацій та співпраця з місцевими структурами.

«Фільмкомісія – це 4-5 ентузіастів. Підтримують діяльність міська та обласна ради. За рік існування вдалося напрацювати певну базу локацій, стали партнерами заходу «Відкрита ніч», були учасниками Одеського міжнародного кінофестивалю і платформи презентацій фільмкомісій регіональних.  Ми є одними з тих,  хто консультується з точки зору можливості створення Всеукраїнської асоціації фільмкомісій. За плечима також проведення кіношколи та кінопоказів. На листопад готуємо презентацію на одному з німецьких кінофорумів», – зазначив Олександр Мерявчик.

Перспективи Закарпаття у розвитку кіноіндустрії – це можливість в рік знімати 300 кінострічок. Найважливіше – це покращення інфраструктури в середині регіону, відновлення доріг до віддалених гірських районів, прояви здорової конкуренції, а отже, і високого рівня сервісу в готельно-ресторанній сфері і посилення державної підтримки кіновиробництва.

Карпатський оглядач