Транскордонне співробітництво

Робоча поїздка ужгородців у місто-побратим Кошице (ФОТО)

Співпраця з Кошице вже триває не один рік. Тому українські делегації навідуються туди доволі часто, переймаючи досвід західних сусідів.

У вівторок у словацькому місті Кошице з робочою поїздкою побувала група ужгородців: міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв, декан біологічного факультету УжНУ Ярослава Гасинець, керівники управлінь та відділів Ужгородської міської ради – економіки та стратегічного планування Ольга Травіна, міжнародних грантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич, транспорту, закупівель та зв’язку Петро Бобик, керівник Агенції розвитку Ужгорода Маріанна Собран, підприємці нашого міста. Про це повідомляється на сторінці Ужгородської міської ради в мережі Фейсбук.

Ужгородці разом із мером Кошице Ріхардом Раші зустрілися з дітьми учасників АТО, юні закарпатці зараз відпочивають і оздоровлюються спільно зі словацькими ровесниками у літньому таборі.

Згодом у міськраді Кошице за участю Ріхарда Раші та фахівців, які відповідають за залучення коштів із європейських фондів, обговорили можливості співпраці з Ужгородом та перспективні проекти в рамках транскордонного співробітництва.

Ужгородці ознайомилися із досвідом роботи муніципального транспорту Кошице. Наступна робоча зустріч із партнерами з Кошице за окремими напрямками відбудеться через два тижні, під час якої обговорюватимуть проекти з озеленення міста, ревіталізації (відновлення) парків; очищення стічних вод, реконструкції очисних споруд ужгородського водоканалу; співпрацю між школами Ужгорода та Кошице, у тому числі щодо реконструкції, будівництва спортивних майданчиків у навчальних закладах; взаємодії у розвитку транспортної інфраструктури.