Суспільство

Ринок праці та ІТ-сфера – що потрібно знати про сучасні тенденції? (ІНФОГРАФІКА)

Часи. коли можна було передбачити розвиток подій на кілька років вперед, вже минули. Сучасній людині доводиться адаптуватися до умов, що швидко змінюються. Така ситуація створює спонтанні можливості для країн, щоб покращувати їх продуктивність в несподіваних нішах.

Про це йдеться в доповіді Future of Jobs на Всесвітньому економічному форумі, учасники якого зосереджуються також і на рівні освіти, який є домінуючим в тій чи іншій країні. Так, Human Capital Index демонструє, наскільки рівень освіти відповідає місцевим реаліям та поточним потребам локальних роботодавців, чи достатньо випускникам отриманих знань тощо.

Результати даного аналізу представлені в наступному графіку:

В Україні кількість фахівців з вищою освітою досить велика, однак якість підготовки фахівців не завжди є настільки високою. Це пояснюється вибором спеціальності за критеріями престижності та навчанням заради власне документів про освіту. Така ситуація спричиняє дефіцит кадрів, зокрема серед робітничих спеціальностей. Раніше таких фахівців готували середні спеціальні навчальні заклади, престижність яких останнім часом впала. Відповідно, найбільш гострою є потреба в спеціалістах-практиках.

Однак така ситуація притаманна не для всіх сфер. Так, в ІТ-сфері нараховується порядка 100 000 фахівців, які працюють в українських компаніях. Це при тому, що перші випуски таких спеціалістів були здійснені близько десяти років тому. Спеціалісти відзначають, що поступово попит на професіоналів та навчання рухатиметься в бік світу цифрових технологій.

А які спеціальності користуються попитом в одному з найбільших вищих навчальних закладів Закарпаття – Ужгородському національному університеті? Про це ми розкажемо Вам в одній з наших наступних публікацій.

Залишити коментар