Без рубрики Суспільство

Ринок нерухомості дедалі більше починає розвиватися

Україна, як і будь яка інша держава розвивається в різних напрямках. зрозуміло, що і фінансове забезпечення і бажання мати власне житло все ж бере гору. На думку економістів скоро трапиться міхур на ринку нерухомості. Чому так, ось що кажуть  експерти.

Як через масштабні апетитів забудовників, який не відповідає попиту на ринку, може трапиться чергова економічна криза – в 4 простих графіках.

Коротке пояснення від Business Views. Економічний міхур – ситуація на ринку, коли на товар існує ажіотажний попит, в результаті чого зростає ціна, а за нею попит зростає ще сильніше. Але рано чи пізно спрацьовують закони ринку: ціна падає, інвестори починають панікувати, масово продавати куплені товари, в результаті чого ціна падає ще сильніше. Через це збитки несуть цілі галузі, серйозно страждають економіки країн.
За всіма ознаками, вибух міхура на ринку нерухомості вже не за горами.
Ознаки кризи, що насувається

За перше півріччя 2017 введено в експлуатацію стільки ж нерухомості скільки за весь минулий рік (майже 300 тис кв. М) Введенная в эксплуатацию недвижимость

 
Тільки в цьому році дозвіл на будівництво в Києві отримали ще 30 компаній .
 полченные разрешения на строительство
Пропозиція перевищує попит в кілька разів
З початку року було всього 1,1 тис. Угод при виставлених на продаж 21 тис. Об’єктах запитай і пропозиція на ринку нерухомості

 спроси и предложение на рынке недвижимости
У Києві понад 150 “проблемних” об’єктів з яких близько 80 – незаконне будівництво (з яким ніхто не бореться) за проблемні забудови

проблемные застройки
 
Як уникнути вибуху міхура на ринку нерухомості?

Уникнути вибуху міхура на ринку нерухомості (а за всіма ознаками це станеться дуже скоро) можна лише при реалізації двох одночасних рішень:
1. Ввести тимчасовий мораторій на нове будівництво (з ліквідацією всіх незаконних будівництв).
2. Спростити механізми кредитування під житлову нерухомість з подовженням термінів кредитів і зниженням процентних ставок (сьогоднішні покупці – переупаковщікі депозитів в квадратні метри, реальний же попит на поліпшення якості житла не має для цього ресурсу).
 
Зміна системи регулювання має створити умови під кредитування терміном до 20 років і ставкою кредиту в гривні до 12% річних.

Якщо ситуацію пустити на самоплив, то вже в наступному році можемо отримати:

– з десяток банкрутств забудовників,
– тисячі постраждалих інвесторів, власників майнових прав в недобудовах,
– виток девальвації,
– заморожування будівельної галузі на кілька років,
 

 

http://businessviews.com.ua

Залишити коментар