Суспільство

Реєстр підприємців-боржників з виплати зарплат тепер відкритий!

Міністерство юстиції в рамках проекту зі стягнення боргів з зарплат на користь працівників запустило відкритий електронний реєстр підприємств-боржників.

До публічного електронного реєстру злісних боржників з виплати заробітної плати увійшли підприємства як державної, так і корпоративної форм власності. У кожному регіоні опубліковано місцеву #ДошкуГаньби злісних неплатників заробітної плати. Перевірити, чи сплачує конкретне підприємства зарплату своїм працівникам, можна через портал erb.minjust.gov.ua. Зокрема, Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області на своїй сторінці у мережі Facebook щотижнево публікує топ-12 підприємств-боржників.

«Особливо актуальною ця інформація може бути для бізнесменів для прийняття правильного рішення, чи варто мати справу з тим чи іншим контрагентом» – зауважив очільник Мін’юсту.

Зі старту кампанії зі стягнення боргів з неплатників зарплат (2 квітня) почали діяти спецгрупи державних виконавців, робота яких сфокусована на виконанні таких проваджень, була запроваджена система моніторингу показників динаміки заборгованості.

Також на базі регіональних управлінь юстиції стартувала масштабна інформаційна кампанія.

«З початку 2018 року органами юстиції стягнуто майже 170 млн. грн. боргів з виплати заробітної плати на користь близько 13 тис. працівників. Якщо до початку роботи штабів Мін’юсту щомісячний рівень погашення боргів становив 32,3 млн. грн., то після старту кампанії лише за півтора місяця нами стягнуто вже 73,8 млн. грн. боргів з виплати зар.  плати по всій країні», – сказав Міністр юстиції.

У Закарпатті ситуація виглядає так: сума заборгованості за виконавчими документами станом на 29.05.2018 становить 1 634 297 грн. Всього стягнуто заборгованості по заробітній платі та інших виплат, повязаних з трудовими правовідносинами станом на цю ж дату – 306 792 грн.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області