Суспільство

Рекомендації МОЗ: як подолати найпоширеніші відмовки від тренувань

Про важливість фізичних навантажень для людського організму не говорить хіба що ледачий. І тут виникає головне питання “А як подолати ту лінь, яка так і підбурює відмовитися від спорту на користь чогось іншого?”

Заняття тренуваннями впродовж 30 хвилин 4-6 разів на тиждень ви сприяють продовженню життя, зниженню ризику виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, ожиріння, хвороб кісток і суглобів, депресії. Проте почати тренуватись важко. Ось кілька порад від Міністерства охорони здоров’я України як все ж зробити перший крок:

  1. Якщо вам не вистачає часу на тренування, проаналізуйте щоденні справи протягом одного тижня та визначте щонайменше три проміжки часу, які можна присвятити фізичним вправам. Зробіть фізичну активність регулярною частиною вашого графіку.
  2. Шукайте нових друзів серед фізично активних людей, приєднуйтесь до різних спортивних груп, якщо вам немає з ким тренуватися.
  3. Розплануйте графік тренувань таким чином, щоб займатися фізичними вправами саме в той час, коли ви відчуваєте прилив енергії та сил, якщо втомлюєтесь на роботі.
  4. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб дізнатися, які фізичні навантаження підходять саме вам відповідно до вашого віку, рівня фізичної підготовки, стану здоров’я тощо, якщо занепокоєні тим, що фізичні навантаження можуть зашкодити вашому здоров’ю.
  5. Якщо вам важко вчитися новому, виберіть ті види фізичних вправ та навантажень, які не потребують нових знань чи навичок, наприклад, спортивна ходьба, піднімання та спускання по сходах, пробіжка тощо.
  6. Якщо у вас маленькі діти, домовтеся із нянею, другом або членом сім’ї, щоб вони посиділи із дітьми, коли ви підете на тренування, або виконуйте вправи із дітками. Коли діти підростуть, можна разом їздити на велосипеді, гуляти тощо.