Суспільство

Резонанса заява Тіма Кука викликала шквал критики серед ЗМІ та населення

Днями керівник компанії Apple Тім Кук, перебуваючи з візитом у Франції, дав інтерв’ю, в ході якого прямо заявив: знання коду – це краще будь-якої мови для студента в будь-якій країні. На слова Кука звернуло увагу видання Quartz.

Зараз керівник Apple перебуває у Франції з тижневим візитом, в ході якого зустрічається з президентом країни, а також проводить ряд зустрічей і дає інтерв’ю. В одному з недавніх він заявив, що зараз вміння програмувати – кращий навик для підростаючого покоління.

«Якби я був 10-річним французьким дитиною, для мене вивчення програмування було б більш важливим навиком, ніж вивчення англійської. Я не кажу «не вчіть англійську». Просто саме за допомогою коду сьогодні можна виразити себе відразу для всіх 7 млрд людей на землі. І я був би дуже радий, якби код вивчали у всіх школах в якості одного з основних предметів », – заявив Кук.

В ході виступу керівник Apple також заявив, що не варто сприймати код виключно як доля програмістів і вчених: «за допомогою коду ви можете займатися як технологіями, так і креативом», – додав Кук. У компанії Apple, до слова, є як і свою мову програмування Swift, який вже входить в різні рейтинги найбільш популярних мов, так і свій додаток для дітей з вивчення базових можливостей Swift.

В Quartz відзначили, що слова Кука – не просто популізм. У США університети щорічно випускають до 60 тисяч чоловік, які мають навички програмування. Потреба країни – понад 500 тисяч осіб.

Втім, самого Кука за його слова піддали критиці, навіть незважаючи на зазначені вище доводи (про брак програмістів). За словами того ж видання Quartz, саме англійська є найпопулярнішою мовою серед програмістів і його незнання не стає великим плюсом для того, хто вчить код.

Нагадаємо, раніше Джек Ма говорив про приблизно те ж: він радив створювати більше робочих місць в сфері інновацій і готувати для цього кадри, а не думати про зростання виробництва.

https://ain.ua