Культура Суспільство

Радіодиктант Національної єдності: новації 2017 року

Всі ми в школі писали диктанти: часом складні чи нудні, але завжди було цікаво дізнатися оцінку, т.я. це свого роду перевірка, як учень засвоїв граматичні правила та вміє відтворювати в письмовому вигляді почуте.

Вже незабаром українці зможуть перевірити свої знання граматики, написавши радіодиктант з української мови.

XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності відбудеться у День української писемності та мови, 9 листопада, і проходитиме у форматі міжнародного флешмобу.

“Радіодиктант упродовж 17 років дуже суттєво змінювався, і від статусу перевірити, чи грамотно я пишу, ми на сьогодні дійшли до статусу величезного масового міжнародного флешмобу”, – сказала Акуленко.

Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися до написання диктанту, а й створити власний осередок, де це відбуватиметься – зібратися родиною, колективом чи з групою друзів, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання.

Організатори розповідають, що після першого радіодиктанту у 2000 році вони отримали близько тисячі робіт, а торік їх надійшло уже понад 21 тис. Географія учасників також вийшла за межі України – торік організатори отримали радіодиктанти від учасників з Фінляндії, Італії, Великої Британії, Єгипту, Туреччини, Білорусі, Швецї, Португалії, Франції.

Радіодиктант звучатиме на Першому каналі Українського радіо о 12 год., складатиметься з близько 150 слів. Читатиме його доцент Київського унівесритету ім. Б.Грінченка мовознавець Олександр Авраменко. Диктант треба надіслати на адресу Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Перевірятимуться лише роботи, надіслані 9 і 10 листопада, а ті, хто напише диктант без помилок, будуть відзначені символічними призами.

Укрінформ

 

Залишити коментар