Економіка Суспільство

Рада економічних експертів при німецькому уряді виступила за перегляд тривалості робочого дня

Ще років двадцять тому робота “від дзвінка до дзвінка” була нормою, але тепер, коли технології пішли далеко вперед, такий підхід розглядається як застарілий.

У Німеччині слід запровадити гнучкіший графік роботи для підтримки конкурентоспроможності німецьких компаній, – заявив глава Ради економічних експертів при уряді ФРН Крістоф Шмідт (Christoph Schmidt) в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag, оприлюдненому в неділю, 12 листопада.

“Фірми, які хочуть вижити в новому, просякнутому цифровими технологіями, світі, повинні бути маневреними та вміти швидко скликати свої команди (співробітників. – Ред.). Переконання, що робочий день починається в офісі вранці та закінчується після виходу з офісу, застаріло”, – вважає Шмідт. Водночас фахівець застеріг від прихованого збільшення робочого часу внаслідок реформи. “Можливо, роботодавцям цього й хотілося б, але повинно йтися винятково про те, щоб існуючий робочий час гнучкіше розподілявся протягом дня і тижня”, – пояснив Шмідт.

Німецькі роботодавці неодноразово виступали за скасування восьмигодинного робочого дня та збереження чинної норми щодо обмеження праці 48-ми годинами на тиждень. Вони також підтримують скорочення з 11 до 9 годин зафіксованої в законодавстві норми обов’язкової перерви між робочими днями. Профспілки не підтримують таких нововведень, т.я. остерігаються фактичного збільшення робочого часу для працівників.

Рада економічних експертів передала свої висновки канцлерці ФРН Анґелі Меркель (Angela Merkel).