Цей день в історії

Пішки навколо світу: перша вдала спроба

Лікарі кажуть, що ходити пішки дуже корисно. Бажано здійснювати такі прогулянки щодня. А мандрувати на своїх двох взагалі захоплює. В цьому переконані бувалі мандрівники.

Девід Кунст вирушив з дому в містечку Васека (штат Міннесота) 20 червня 1970 року. З ним був також брат Джон. Дійшовши до Нью-Йорка, брати переправилися до Ліссабону і продовжили подорож півднем Європи. ВМонако вони зустрчалися із принцесою Грейс, в Італії з Туром Хеєрдалом. В 1972 році Джон загинув від рук афганських бандитів, а сам Девід був тяжко поранений.

Після поверенення до Міннесоти і лікування, через чотири місяці Кунст знову добрався до Афганістану і продовжив похід. Цього разу він мандрував із братом Пітером. Не отримавши дозволу потрапити на територію СРСР, брати Кунст перетнули Пакистан, Індію і з Калькутти океаном перепливли до автралійсько міста Перт, звідки пішки дійшли до Сіднея. Під час автралійського переходу Пітер захворів, і Девід закінчував подорож сам – пароплавом він добрався до Каліфорнії і 5 жовтня 1974 року завершив останній етап подорожі, з’явившись у рідній Васеці. Під час цієї подорожі у нього з’явились спонсори, що дало змогу зібрати певну суму грошей для потреб ЮНІСЕФ.

“Мені набридла Васека, мені набридла робота, мені набридла моя жінка, мені набридли всі ті люди, що не здатні хоч коли-небудь думати”_ – пояснює свій задум Девід Кунст.

На честь першої задокументованої кругосвітньої подорожі губернатор Міннесоти оголосив 21 лютого (день, коли загинув Джон) Днем братів Кунст, а в 2004 році в їх рідному містечку з’явилася пам’ятна табличка “Каледонія: Місце народження мандрівників Девіда, Пітера та Джона Кунстів, які обійшли Землю”.