Суспільство

Під загрозою життя 18 важкохворих закарпатців

25 липня в прес-клубі Закарпатської ОДА відбувся брифінг щодо наявності в області медпрепаратів для периториального аналізу.

На Закарпатті зараз критична ситуація з постачанням медичних препаратів хворим, що потребують замісної ниркової терапії методом периторіального діалізу.

«На сьогодні в області маємо 16 хворих різного віку, навіть 1990-го року народження, котрі підтримують свою життєздатність з допомогою методики, за якою вшитий катетер вливає в черевну порожнину діалізуючий розчин. Таких обмінів здійснювати потрібно 4 рази на добу кожні 6 годин. Ці хворі живуть вдома і є соціально адаптованими, вони не прив’язані до лікарень, їм організована доставка витратних матеріалів. Основою для життя і лікування хворого є діалізуючі розчини, без яких вони можуть прожити тільки 03-7 днів. Навіть якщо вдасться цю процедуру відновити  – немає гарантії, що хворий зможе жити», – розповів головний нефролог Закарпаття Василь Стрижак.

Витратники для проведення перитонеального діалізу частково закуповує держава у рамках централізованого постачання за кошти держбюджету та область в контексті реалізації Регіональної програми розвитку і вдосконалення нефрологічної служби. Раніше МОЗ систематично надавав інформацію з таблицею і методиками про подачу обґрунтованої потреби (заявки) на централізоване постачання.

На сьогодні область використала усі наявні залищки препаратів для периторінеального діалізу за минулі роки. Щодо очікуваних термінів наступних поставок розчинів для діалізу на офіційному сайті МОЗ вказано вересень-листопад 2018 року. Як повідомив головний нефролог Закарпаття, якби край не отримав 27 липня 1500 компонентів для перитонеального діалізу як гуманітарну допомогу, хворі були би приречені.