Цей день в історії

П’ятий студійний альбом Майкла Джексона “Thriller”

Його пісні вже багато років не втрачають своєї популярності. І незалежно від того, скільки років слухачеві, він охоче підспівує улюбленому співакові.

Свою сольну кар’єру Майкл Джексон розпочав у 1972 році під франшизою сімейного ансамблю “The Jackson 5”. У 1978 році, коли успіх групи пішов на спад, він залишив її й уклав договір з компанією “Epic Records”. Тріумф його п’ятого студійного альбому “Off the Wall” (1979) приніс Майклу Джексону світову славу, спонукав продовжити співробітництво із продюсером Квінсі Джонсом і найняти в якості менеджера 29-літнього адвоката Джона Бранка, перед яким була поставлена задача зробити Джексона “найбліьшою і найбагатшою зіркою шоу-бізнесу”.

За два роки для нового альбому “Thriller” було написано 30 пісень, запис дев’яти з яких почався 14 квітня 1982 року в Лос-Анджелесі і обійшовся у рекордні на той час 750 тисяч доларів завдяки залученню до роботи кращих звукорежисерів і музикантів, серед яких був і Пол Маккартні.

Альбом “Thriller” дебютував 30 листопада 1982 року і компанія “Epic Records” вперше у світовій практиці випустила його одночасно у багатьох країнах світу. Щоправда, його зустріли досить прохолодно після невдачі синглу “The Girl Is Mine”, випущеного 18 жовтня. Ситуація змінилася лише з виходом 2 січня 1983 року синглу “Billie Jean”, який мав шалений комерційний успіх і протягом сімох тижнів очолюючи світові чарти, і через місяць – синглу “Beat It”, який впродовж тижнів був у п’ятірці кращих.

Загалом сингли були випущені до 7 з 9 пісень альбому “Thriller”, шість з них супроводжувалися окремим відеокліпом. Рстаннім серед них став “Thriller”, знятий режисером Джоном Лендісом за безпрецендентний мільйон доларів (проти традиційних 50 тисяч), які Джон Бранка зумів переконати виділити мережу кабельного і супутникового телебачення “Showtime”.

Після світової прем’єри відеокліпу “Thriller”, що відбулася 2 грудня 1983 року на каналі MTV, він завоював три нагороди MTV Video Music Awards, у 1999 році увійшов до “100 кращих відео за всі часи” каналу MTV, у 2006 році увійшов до “Книги рекордів Гіннеса” як найуспішніше музичне відео і в 2009 році першим із відеокліпів попав до Національного реєстру Бібліотеки Конгресу США як «культурно, історично і естетично значущий фільм».

Цей день в історії

Залишити коментар