Суспільство Транскордонне співробітництво

“Про інклюзію без краваток” – в Ужгороді пройшла неформальна зустріч з керівництвом міста

Неділя хоч і вихідний день, але це чудовий привід провести неформальну зустріч з представниками влади та поговорити про актуальні питання, що хвилюють містян. 

Зустріч “Про інклюзію без краваток” провели вчора члени Закарпатського обласного товариства інвалідів ВОІ “СОІУ” та ГО “Наше місто – рідний дім”. На зустріч з активними ужгородцями до Совиного гнізда завітав заступник міського голови Олександр Білак.

Першою темою, яку підняв Голова ЗОТІ ВОІ “СОІУ” Денис Сухотін, стала монетизація пільг, про яку ще місяці півтора тому точилася жвава дискусія в соціальних мережах. Багатьох представників пільгових категорій хвилює, як таке нововведення втілюватиметься на практиці, адже спочатку йшлося про виділення коштів з місцевого бюджету, що покривали б вартість до 30-ти поїздок щомісяця. Враховуючи особливості транспортної інфраструктури нашого міста, жителям окремих районів цього вистачало б максимум на тиждень.

Тому наразі розглядається кілька варіантів вирішення питання монетизації пільг: надання коштів авансом шляхом перерахування їх на банківську картку або видача грошей вже безпосередньо за фактом здійснених поїздок наприкінці місяця. При цьому є пропозиція, щоб не було такого суттєвого обмеження кількості поїздок. Враховуючи, що не всі представники пільгових категорій користуються громадським транспортом як таким, натомість є й такі, кому доводиться здійснювати кілька поїздок на день. Для здійснення оплати в транспортних засобах будуть встановлені валідатори (в автобусах їх буде по два, т.я. там пасажиромісткість становитиме близько ста осіб).

До речі, щодо автобусів. В планах керівництва міста запустити комунальний транспорт. З цією метою вже закуплено 10 автобусів, які курсуватимуть за трьома новими маршрутами. Запуск їх планується в два етапи: п’ять машин вийдуть на рейси в липні, решта п’ять – в серпні. Маршрути ще знаходяться в стадії розробки, але як зазначив Олександр Павлович, вони будуть наскрізними і з’єднуватимуть між собою віддалені райони міста.

Ще одне питання, що турбує зокрема осіб з інвалідністю, – це стан автобусних зупинок, тротуарів, пішохідних переходів. Так, багато хто нарікає на зависокі бордюри, в т.ч. і на автобусних зупинках. Яскравим прикладом є зупинки біля міської поліклініки. Там висота бордюру складає не менше 20 см. Крім того, оскільки міська лікарня розташована на горі, то в тому районі тротуар має високий кут нахилу. Тому було б доцільно обладнати цю ділянку поручнями по обидва боки пішохідної зони, що полегшить пересування пішоходів.

В центральній частині міста вже в основному обладнані нові зупинки, на яких можна побачити і кількість часу, яка залишилася до прибуття того чи іншого маршрутного таксі. Однак на цю систему є нарікання. що навіть коли на табло пише, що залишилося дві хвилини, транспорту насправді доводиться чекати і всі 8-10 хвилин. В ході зустрічі пролунала пропозиція розробити чіткий графік руху транспорту на кожному маршруті і щоб ця інформація була вивішена на всіх зупинках міста, через які вони проходять.

“На сьогоднішній день створено робочу групу, яка працює над розробкою маршрутів, вивченням обсягів пасажиропотоку на різних ділянках, складанням графіку руху громадського транспорту. Щоб не винаходити велосипед, ми звернулися за допомогою до колег зі словацького міста Кошице, які власне і допомагають в цій роботі”, – зазначив Олександр Білак.

Карпатський оглядач