Економіка

Протягом найближчих двох років в Україні очікується відновлення кредитування бізнесу

Розвиток бізнесу потребує певних капіталовкладень, які бувають потрібні не лише на початкових етапах. Тому можливість отримання позики в усьому світі розглядається як звичне явище.

Європейський банк реконструкції та розвитку планує більше кредитувати українські банки для надання позик малому та середньому бізнесу.

Про це під час конференції дослідницької компанії Atlantic Council “Українська економіка: ризики та перспективи” заявив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж.

Малі та середні підприємства у даний час не мають змоги залучати кредитні кошти через кризу, яка була в економіці. Завдання, яке бачить для себе ЄБРР в Україні, полягає у тому, щоб підтримати наповнення «кровоносної системи економіки» — банків.

Член Ради НБУ Тимофій Милованов зазначив, що проблема відсутності кредитування малого та середнього бізнесу не в браку ліквідності (тобто кошти у банків є), а у відсутності довіри. Фінустанови просто не впевнені, що зможуть повернути позики. Олена Білан, старша економістка Dragon Capital проілюструвала це історією про один банк, що спеціалізується на позиках для МСБ: цей банк не кредитує бізнес на суму понад 20 тис. грн, бо це «замала сума, щоб підкупити суддю» (не віддавати кредити позичальники часто домагаються в українських судах).

Hromadske