Цей день в історії

Прородства домініканського священика-диктатора завжди здійснювалися

Савонарола жорстоко нападав на святотатців, яким наказував вирізати язики, на азартних гравців, яких карав величезними штрафами, розпусників і гомосексуалістів наказував спалювати живцем.

12 травня 1497 року папа Олександр VI відлучив домініканського священника, диктатора Флоренції, Джироламо Савонаролу від церкви. Через два тижні він був повішений, а тіло спалене. Через 60 років його вчення було виправдане папою Павлом IV, а в XVII столітті на його честь був заснований один з обрядів під час таїнства ведення католицької служби.

Його авторитет був настільки великий, що після його промов купці повертали місту несправедливо нажите добро, а всі дами перестали надягати до церкви прикраси.

Сам вірячи у своє божественне призначення, Савонаролла сміливо і владно громив священиків, проповідників, батьків і матерів, князів, громадян і купців, селян і солдатів, докоряючи їх у відступі від правил істинного християнського життя.

Він організував загін фанатичних підлітків, які вривалися в багаті будинки з метою стежити за виконанням 10 заповідей, бігали по місту, відбираючи гральні карти, кості, світські книги, розкішний одяг, музичні інструменти, духи і тому подібні речі, які потім урочистого спалювалися на так званому «багатті марнославства». Частку речей на багаття приносили і самі мешканці міста, налякані подіями в місті; серед тих, хто приніс і кинув у багаття гріховного власні картини, був і художник Сандро Ботічеллі. Вершиною реформ Савонароли стало проголошення Ісуса Христа синьйором і королем Флоренції.

Дізнайтеся більше в “Цей день в історії”.