Цей день в історії

Проведення перших сучасних Олімпійських ігор

Традиція проводити спортивну олімпіаду не є новою. Її започаткували ще в Стародавній Греції. Поступово відбувалося розширення переліку видів спорту, з яких проводилися змагання.

Перші Олімпійські ігри, про які є згадка, відбулися в грецькому місті-державі Олімпія у 766 році до н.е. Однак є свідчення того, що на той час вони вже проводилися щонайменше півтисячоліття. Античні Олімпіади відбувалися раз на чотири роки в період релігійного фестивалю на честь Зевса. У 8-у столітті до н.е. в них брали участь спортсмени з багатьох грецьких міст, а вже у 5-у столітті до н.е. – не менше, ніж з сотні. На перших Олімпійських іграх спортсмени змагалися лише з бігу, пізніше до нього додалися такі види спорту, як боротьба, бокс, перегони верхи на конях і на колісницях. У 708 році до н.е. в програму Олімпіських ігор був включений багатоборство з бігу, стрибків у довжину, метання диску і дротика та боротьби.

З ростом могутності Риму значення Олімпійських ігор почало зменшуватися. А вже в 393 році римський імператор-християнин Теодосій I, в своєму прагненні придушити будь-які прояви язицьких традицій, заборонив проведення Олімпіад.

В епоху Відродження у Європі спостерігалося зростання інтересу до грецької культури, і у XVIII-XIX ст. в ряді країн почали організовуватися національні спортивні змагання на зразок давньогрецьких олімпійських ігор. У 1892 році 29-річний француз барон П’єр де Кубертен висунув ідею про відродження міжнародних змагань, які мали б проводитися один раз на чотири роки. На міжнародній спортивній конференції в Парижі в 1894 році ця пропозиція була одноголосно підтримана 79-а делегатами від 9 країн. Як результат, було створено Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і прийнято рішення провести перші Ігри в 1896 році в Афінах, столиці Греції.

У I Олімпійських іграх брало участь 280 спортсменів з 13 країн. Вони змагалися за першість у 43-х категоріях з таких видів спорту, як легка атлетика, плавання, гімнастика, велосипедні перегони, боротьба, важка атлетика, фехтування, стрільба, теніс і марафонський біг, в якому переміг грек Спиридон Луїс. Жінки в перших Іграх участі не брали.

У 1896 році П’єр де Кубертен став президентом МОК. Він доклав чимало зусиль для популяризації олімпійського руху. Перші успішні Олімпійські ігри відбулися в 1924 році в Парижі. В них приймали участь понад 3 тисячі атлетів, включаючи 100 жінок, з 44 країн. Цього ж року відбулисьяі перші зимові Олімпійські ігри. У 1925 році 62-річний П’єр де Кубертен подав у відставку.

На Олімпіаді в Сіднеї, що відбулася  у 2000 році, змагалися понад 10 тисяч спортсменів з 200 країн і серед них вже було майже 4 тисячі жінок.

Цей день в історії