Цей день в історії

Прихід до влади Павла Скоропадського

Рівно сто років тому Україна перебувала в стані певної невизначеності. Одні правителі замінювалися іншими, один державний устрій змінював другий.

Генеалогія роду Скоропадських простежується від вихідця з Уманщини Федора Скоропадського, який воював у війську Богдана Хмельницького і загинув у бою під Жовтими Водами. Його внук Іван Скоропадський у 1708-12 роках був гетьманом України. Народився Павло Петрович Скоропадський у 1873 році у Вісбадені, де на той час відпочивали його батьки. Дитячі роки провів у родинному маєтку на Полтавщині. Після закінчення у Петербурзі елітарного пажеського корпусу, Павло Скоропадський проживав деякий час у Франції, а в роки Першої Світової війни почергово командував полком, дивізією і нарешті корпусом, з яким улітку 1917 року став на захист Української Народної Республіки; з жовтня він очолив військові формування УНР.

28 квітня 1918 року командування німецько-австрійських військ, котрі зайняли територію України в лютому 1918 року згідно з берестейськими домовленностями для протидії більшовицькій експансії в Україну, заблокувало роботу Центральної Ради, і наступного дня генерал-лейтенант Скоропадський, на той час голова Української Народної Громади, на Хліборобському конгресі, що відбувся у Києві за участю 8 тисяч делегатів, був обраний гетьманом України.

Того ж 29 квітня 1918 року Павло Скоропадський обнародував “Грамоту до всього українського народу”, якою сповістив про повалення Центральної ради і уряду Української Народної Республіки, а також встановлення своєї одноосібної влади до обрання українського парламенту, та “Закони про тимчасовий устрій України”, якими визначалися повноваження гетьмана як глави Української держави.

Цей день в історії