Цей день в історії

Припинення музичної діяльності The Beatles.

10 квітня 1970 року у Великій Британії вийшов перший сольний диск Пола Маккартні “McCartney”. На пресконференції з цієї нагоди Пол заявив про свою відмову співробітничати з Джоном Ленноном, що фактично означало припинення музичної діяльності The Beatles.

 

Група не виступала з січня 1969 року, коли дала імпровізований концерт на даху лондонської звукозаписуючої студії, і останній альбом The Beatles “Let It Be” вже вийшов після розпаду групи.

Пол і Лінда Маккартні, 1970 рік

Пол і Лінда Маккартні, 1970 рік
Маккартні народився в у 1942 році в Ліверпулі у сім’ї джазового музиканта. У 1956 році, після смерті матері від раку, він захопився грою на гітарі, а в наступному, 1957-у, познайомився з молодим ліверпульським музикантом 17-річним Джоном Ленноном, котрий запросив Маккартні виступати у його групі “Quarrymen”. Цього ж року Маккартні переконав Леннона взяти до групи 14-літнього гітариста Джорджа Харрісона. Утрьох вони грали до 1960 року, міняючи назву ансамблю і решту його учасників, допоки не зупинились на назві The Beatles.
У 1961 році група здійснила концертний тур по німецьких пивних ресторанах, а в березні дебютувала на сцені ліверпульського клубу Cavern, де протягом наступних двох років було зіграно більше 300 концертів. У 1962 році до The Beatles приєднався барабанщик Рінго Старр.
Наступного року група записала першу пісню, що попала в чарти британських хіт-парадів, і цього ж таки року Англію, а наступного – і весь світ охопило явище, котре соціологи дещо пізніше назвали “бітломанією”. Менш, ніж за десять років група завоювала сотні мільйонів прихильників, видозмінила рок-н-ролл і записала 20 пісень, що стали хітами №1 у чартах журналу “Billboard”, більше, ніж це зміг зробити хто-небудь до чи після The Beatles – всього з 1964 по 1970 рік група протягом 59 тижнів перебувала на найвищій сходинці хіт-парадів.
Перший сольний диск Пола Маккартні був м’якшим і більш “домашнішим”, ніж його ж пісні в The Beatles, і задав тон всій наступній роботі Маккартні в створеній ним групі Wings. З 1971 по 1979 рік Wings, де на клавішних грала дружина Маккартні Лінда, записали 9 альбомів. У 1980 році Маккартні випустив свій другий сольний альбом McCartney II, за яким в наступне десятиліття послідувало ще більше десятка.
Пол Маккартні виявився комерційно найбільш успішним музикантом з числа колишніх “бітлів” і сьогодні займається написанням не лише пісень для власного виконання, але й створенням музичних п’єс та музики до кінофільмів.
http://www.jnsm.com.ua