Без рубрики Економіка Суспільство

Приват – Банк стане ближчим

Менше серкретів від громадян. Як будуть працювати поки що незапущені сервіси ” Приват Банку”. 

Розрахувати майбутню пенсію, отримати субсидію, не виходячи з дому, взяти участь в тендері і перемогти корупцію – все це вже працюючі сервіси і готові ідеї, які «ПриватБанк» продемонстрував на заході «Пріват.Share», приуроченому до 25-річчя банку. Вони поки не запущені: для цього необхідно домовитися про співпрацю з державою і міською владою. Але їх можливості і потенціал для цифрового перетворення України можна оцінити вже сьогодні.

Для бізнесу

Тендери

Один з найвідоміших в Україні антикорупційних інструментів – система відкритих держзакупівель Prozorro. Однак за словами керівника проекту «ПриватМаркет» Юрія Гончарова, в роботі з нею все ще виникають деякі складнощі.

«Це ноутбук Asus – відмінний апарат для офісної роботи. Він був куплений одним з сільрад через Prozorro з дотриманням всіх процедур за 200 000 грн. Для порівняння такий же ноутбук на «ПриватМаркет» можна купити за 9578 грн », – навів приклад Гончаров.

За його словами, в Prozorro все ще працюють три схеми:

  • Шахрайство з боку замовника: одним з основних способів є дроблення суми тендеру. Проконтролювати це може тільки громадськість – інших інструментів немає.
  • Підставні постачальники: що це за компанія, скількох клієнтів вона обслужила, що не прокладка чи це? На жаль, така інформація зараз недоступна.
  • Мало учасників: менш 2,5 учасників на один тендер призводить до низької конкуренції, низької якості і високими цінами.

Вирішити цю проблему пропонують через сервіс «ПриватБанку» – «ПриватМаркет». На сьогодні в «ПриватМаркет» зареєстровано майже 100 000 компаній і проходять тисячі транзакцій в тиждень. І незабаром будь-яка приватна чи державне підприємство зможе створювати в «ПриватМаркет» тендери і приймати в них участь.

Щоб створити тендер, потрібно заповнити поля в спеціальній формі. Після чого встановити ціну лота.

Однак суттєво завищити її не вийде. «ПриватМаркет» проводить аналіз закупівель і в разі виявлення підозрілих операцій відправляє повідомлення «зацікавленим спостерігачам». Так що купити ноутбук за мільйон не вийде.

Після того, як тендер опублікований, сервіс автоматично підбере компанії, які могли б взяти в ньому участь (їх в базі банку близько мільйона), і відправить їм запрошення. При цьому, «ПриватМаркет» надішле запрошення тільки перевіреним компаніям, підкреслив Гончаров.

Укладач тендера зможе в реальному часі спостерігати, як змінюється кількість учасників:

«За допомогою« ПриватМаркет »будь-яке державне або приватне підприємство зможе складати тендер з перевіреними постачальниками, безпечно, з мільйоном потенційних постачальників», – уклав Гончаров.

Повноцінний запуск сервісу запланований на 1 червня. Однак не виключено, що бета-версія запрацює вже в найближчі місяці в трьох містах України, в яких – поки не відомо.

Соціальний кабінет

Ще одна новинка, яку пропонують запустити спільно з соціальним та пенсійним фондами – це сервіс «Соціальний кабінет» в «Приват24».

За словами керівника роздрібного бізнесу «ПриватБанку» Олексія Шабана, клієнти-пенсіонери часто дзвонять в контактний центр і задають питання, які не стосуються банківського обслуговування. Наприклад, просять допомогти заповнити декларацію на отримання субсидії або запитують, коли на картку прийде наступна пенсія. Так виникла ідея в синергії з державою вирішити для них ці проблеми.

Почати вирішили з розрахунку майбутньої пенсії і створили спеціальний інструмент.

Розрахунок пенсії

Щоб розрахувати розмір своєї пенсії, потрібно зайти в соціальний кабінет, у вкладку «Працюючим особам», а потім вибрати «розрахунок майбутньої пенсії». Після чого потрібно ввести дані в розрахункову таблицю: трудовий стаж і розмір зарплати. Якщо користувач отримує зарплату на картку «Приватбанку», таблиця заповниться автоматично.

Після чого сервіс розрахує суму майбутньої пенсії.

«Ми сподіваємося, що цей сервіс сподобається пенсійному фонду і ми зможемо налагодити взаємодію. Від фонду досить готовності обмінюватися інформацією. Від громадянина України – згоду на передачу інформації через «Приват24». Тоді в соціальному кабінеті можна буде не тільки дізнатися розмір майбутньої пенсії, а й контролювати кількість років трудового стажу для ще працюють, а для пенсіонерів – коли буде наступне зарахування пенсії », – заявив Шабан.

Оформлення субсидії

Ще один інструмент в соціальному кабінеті – допомога в оформленні субсидій. «Сьогодні, щоб оформити субсидію, необхідно витратити кілька днів: вивчити законодавство, зрозуміти, який соціальний фонд її нараховує, роздрукувати бланки заяви, декларації, розібратися, як це заповнити, відправити поштою і сподіватися, що все добре. А якщо немає – працювати над помилками », – розповів Шабан.

У «Приват24» це можна буде зробити набагато швидше. Досить заповнити форму: ввести кількість мешканців, їх дохід і суму нарахувань за комунальні послуги. Після чого сервіс автоматично розрахує розмір можливої субсидії.

У тому ж сервісі можна оформити заявку безпосередньо на оформлення субсидії. Якщо користувач платив комунальні послуги через «ПриватБанк», вся інформація по його реквізитами в усіх комунальних підприємствах заноситься автоматично.

Далі доведеться заповнити декларацію про доходи. При цьому потрібно врахувати, що в декларацію про доходи потраплять всі доходи, які користувач отримує через «ПриватБанк»: зарплата, пенсія, соціальні виплати або виплати за депозитами … Зменшити цю суму не можна.

«Коли ви (соціальні фонди на місцях – ред.) Будете звіряти доходи громадянина, ви можете бути впевнені, що доходи не ховаються. А значить, субсидію отримають тільки ті, кому вона дійсно покладена », – запевнив Шабан присутніх на« Пріват.Share »представників влади.

В кінці користувач підписує сформований документ за допомогою ЕЦП та надсилає, не виходячи з дому.

«Ми готові реалізовувати пілот в будь-якому місті України. Досвід співпраці з комунальними органами у нас вже є – ми реалізували комунальні платежі по QR-кодами через сервіс «Мої платежі» в «Комунальному кабінеті», де можна дізнатися заборгованість по комунальних платежах і швидко оплатити », – нагадав Шабан, додавши, що для повноцінного запуску соціального кабінету в «Приват24» необхідна лише підтримка соціального та пенсійного фондів.

Міські сервіси

Керівник «ПриватБанку» Олександр Шлапак розповів про те, як банк бачить цифрове перетворення України. Для цього в банку пропонують альтернативу картками киянина, за якими городяни можуть отримувати послуги від міста: комунальні, транспортні та інші.

«У такий карти є як мінімум два недоліки. По-перше, її перевипуск – справа не з дешевих. Сьогодні муніципалітети роблять це за рахунок місцевих бюджетів. Тобто за наш з вами рахунок. По-друге, пластикова карта працює тільки зі спеціальними зчитувачами інформації. І вони повинні бути не тільки у великих торгових мережах, але і в трамваях, кінотеатрах, на парковках і т.д ». На інфраструктуру (валідатори, POS-термінали і т.д.) потрібно витратити великі гроші », – підкреслив він.

Карта киянина – це по суті ключ-ідентифікатор громадянина, за яким він отримує доступ до послуг. Але якщо є ключ, а немає замка – карти перетворюються в купу непотрібного пластику. Так з’явилася ідея створити цифрову карту городянина, в якій і ключем, і замком буде виступати смартфон користувача.

Діджитал-карта городянина

Діджитал-карта городянина – це мобільний додаток всередині «Приват24». Виглядає воно так.

У ньому є візуальний ідентифікатор з фотографією користувача і ім’ям, QR або штрих-код для зчитування ідентифікатора машинним чином за допомогою сканера, а також кнопки, за допомогою яких можна викликати різні послуги. Наприклад, замовлення довідки з ЦНАП або запис в електронну чергу в поліклініці … «Ми не обмежуємо міста в кількості сервісів, які у них вже реалізовані», – додав менеджер проекту Єгор Аветисов.

За допомогою пластикової карти місто не може проводити соцопитування серед мешканців, а в додатку «ПриватБанку» така можливість є. Наприклад, можна опитати у жителів вулиці, як вони хочуть, щоб вона називалася. При цьому, запрошення до участі в опитуванні прийде лише тим, хто живе на цій вулиці.

Ще одна можливість – підтримка городян в режимі чату. «Ми помітили, що все більше громадян вважають за краще не дзвонити в колл-центр, а писати свої питання в наш чат. Точно такий же сервіс буде корисний містах. В такому чаті городянин зможе звернутися по допомогу, повідомити про якусь подію і т.д », – заявив Аветисов.

Раніше «ПриватБанк» створив картку студента для Львівського політехнічного університету. Сервіс вже працює. Це по суті цифровий студентський квиток.

З його допомогою студенти вже можуть дізнатися про своє персональне розклад, а в майбутньому зможуть отримувати розсилку навчальних матеріалів. Також по ним будуть проводити опитування про якість викладання і інші можливості.

«Найголовніше, щоб карта городянина з’явилася в смартфонах 5,5 млн осіб – не потрібно витрачати ні копійки. Не потрібно випускати пластик, навчати персонал і витрачати гроші на дистрибуцію. Карта з’явиться у жителя міста, який підключиться до нашої програми, миттєво », – уклав менеджер проекту.

ЦНАП vs. «ПриватБанк»

Більшість державних послуг на сьогодні надаються у відділеннях, в яких черзі – звичайна справа. Щоб городяни не бігали в різні інстанції за різними послугами, держава вирішила об’єднати всі в одному місці. Так з’явилася ідея створення центрів надання адміністративних послуг – скорочено ЦНАП. «У бюджетах закладено значні кошти на розширення цих послуг. Але це дуже недешево », – заявив Шлапак.

«ПриватБанк» пропонує розмістити ЦНАП в відділеннях банку. Таким чином, держава зможе покрити всю Україну без істотних витрат на інфраструктуру.

«Уявіть собі: не потрібно ходити по місту, шукати ЦНАП. Досить зайти в найближче відділення «ПриватБанку» і отримати будь-яку державну послугу на високому рівні. Це призведе до радикального зменшення державних витрат і до кардинального збільшення якості держпослуг. Саме це я і назвав революцією », – уклав Шлапак.

Нагадаємо, вчора на AIN.UA вийшла добірка 25 цифр про «ПриватБанк» до ювілею найбільшого банку країни. У ній також трохи історії з 90-х про те, як створювався найбільший банк України.