Цей день в історії

Презентація легендарних духів – “Шанель №5”

Парфюмерна крамниця – це справжній рай! Безліч ароматів, серед яких завжди можна знайти щось своє. І неодмінно серед них знайдуться елітні флакони, які залишаються брендом вже майже століття.

Габріель Бонер Шанель народилась 19 серпня 1883 року у місті Сомюр у сім’ї прачки і продавця одягу. Крім неї у родині згодом народилося ще пятеро дітей. Коли Габріель було дванадцять, її мати померла від бронхіту, і батько змушений відправити трьох дочок на утримання в монастирський притулок для бідних. Досягнувши вісімнадцяти, Габріель працювала швачкою, співачкою кабаре, де отримала сценічне прізвисько Коко. До 1906 року Коко Шанель намагаласч зробити сценічну кар’єру, але слабкі вокальні дані змусили її відмовитися від цього задуму.

У 1913 році Артур Капель оплатив відкриття першого магазину Шанель у місті Довіль, де вона представила одяг для спорту і відпочинку, власноруч нею розроблений. Разом з Коко в бутіку працювали її сестра Антуанетта і тітка Адріен, які виконували крім всього іншого і роль манекенниць – щовечора вони одягали одяг з бутика і гуляли містом для реклами товару.

Успіх бутика дозволив Шанель відкрити через два роки магазин у курортному місті Біарріц. Успіх цього магазину виявився настільки значним, що вже за рік Шанель змогла повернути Артуру Капелю вкладені інвестиції і відкрити новий бутик в Парижі на вулиці Камбон, 31, одному з наймодніших районів столиці. Успішний бізнес дозволив Шанель викупити у 1918 році спочатку всю будівлю, в якій знаходився її магазин, а до 1927 року – п’ять сусідніх будинків.

Саме на Камбон, 31 Коко Шанель відкрила бутик у сучасному розумінні цього слова – тут були представлені не тільки одяг, головні убори та аксесуари, але й ювелірні вироби. У ньому ж 5 травня 1921 року Коко Шанель провела презентацію духів “Шанель № 5″, створених для неї французьким парфюмером Ернестом Бо, який повернувся на батьківщину після революційних подій у Росії. На її замовлення Ернест Бо, який свого часу працював у парфюмерній компаній російського імператорського дому, створив 10 ароматів, з яких Шанель вибрала зразок під п’ятим номером, через що ці духи отримали відповідну назву. Крім нового на той час поєднання запахів, авангардною виявилася і презентація духів – на відміну від традиційних на той час химерних флаконів, “Шанель № 5”, згідно зі смаком самої Шанель, були подані у стилі мінімалізму в простій пляшці у формі паралелепіпеда і з чорно-білою етикеткою.

Для реклами нових духів Коко Шанель заздалегідь подарувала їх своїм впливовим друзям і на момент презентації 5 травня 1921 року “Шанель № 5” були у всіх на вустах і зразу ж стали надзвичайно популярним. У 1924 році для збільшення обсягів продажу було прийнято рішення продавати духи не лише в бутику Коко Шанель, для чого був створений консорціум “Parfums Chanel” за участю братів Вертхаймерів, виробників духів, Теофіла Бадера, засновника і власника мережі дорогих універмагів “Галері Лафаєт”.

Цей день в історії