Суспільство

Представники Міжнародної організації з міграції провели тренінг в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В одній з наших попередніх публікацій ми вже торкалися питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО), в т.ч. особливостей їхнього життя на Закарпатті. Не є новиною те, що не дивлячись на ситуацію що склалася на Сході, багато представників цієї категорії не змогли знайти себе в нових реаліях. Саме по цій причині міжнародні організації проводять чимало заходів, спрямованих на вирішення актуальних питань ВПО.

Так, днями в Ужгороді відбувся семінар-тренінг “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України”. В стінах бібліотеки, що знаходиться на вулиці 8 Березня, зібралися громадські активісти, представники організацій, що займаються допомогою внутрішньо переміщеним особам, журналісти. Тренерами проекту були Мельник Оксана та Арсен Келічавий, експерти Громадської організації “Поруч”, що є імплементуючим партнером МОМ.

“Ми розуміємо, що багато людей змушені були покинути свої домівки і шукати місце проживання та роботу в інших областях нашої держави. Як виявилося,  найактуальнішими питаннями є робота (фінансова забезпеченість) та житло. Саме тому ми намагаємося проінформувати кожну область України, де мешкають переселенці, для того аби вони мали можливість розвивати свої навички. Програма нашого семінару-тренінгу розрахована на кілька днів. Сподіваюся за цей час учасники  зможуть навчитися писати проекти, подивитися у відеоматеріалах приклади інших міст, а також країн, як вони змогли щось змінити. Звичайно, що українські стандарти далеко відрізняються від європейських, але це не заважає нам підлаштуватися під українські закони та стандарти”, – розповідає Оксана Мельник, консультант міжнародної організації з міграції.

Учасники визначили три найактуальніші питання, що можуть згуртувати ВПО та місцеве населення: екологія, дозвілля і комунікація. Розділившись на три групи, вони прописували план заходів по кожному з цих напрямків. Після цього відбулася презентація цих напрацювань та їх обговорення, оскільки даний тренінг спрямований не лише на відпрацювання навичок по написанню проектних заявок, а на те, щоб пропозиції учасників вже за кілька місяців були втілені в життя.

Кожна з команд акцентувала увагу на залученні різних вікових груп, оскільки серед ВПО є як дорослі, так і діти, тому надзвичайно важливо, щоб всі вони могли знайти цікаві для себе заходи та взяти в них участь.

Цікавинкою даного тренінгу стала рольова гра. Потрібно було уявити себе жителями невеликого міста, куди приїхала родина іншої національності та віросповідання. Учасники ж мали спробувати відтворити типову ситуацію. як би поводили себе пересічні громадяни, представники органів управління, закладів освіти та священик. Розігравши невеликий спектакль, вони відтворили ситуацію обговорення, як же поводитися з новими мешканцями та будувати взаємовідносини з ними. Після нетривалих дебатів було вирішено залишити нову родину в місті та стати частиною цієї громади.

В ході тренінгу утворилася робоча група, члени якої доопрацьовуватимуть проектну заявку та працюватимуть над реалізацією заходів, що були визначені в рамках трьох перерахованих вище напрямків.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар