Суспільство

Працевлаштування в Німеччині: що потрібно для підтвердження диплома про вищу освіту?

Популярність роботи за кордоном зростає з кожним роком. Вчорашні студенти, отримавши дипломи, вирушають на пошуки роботи до інших країн.

Однак для того, щоб отримати престижну роботу, необхідно підтвердити, що Ви дійсно маєте вищу освіту. Як це зробити, скажімо, в Німеччині?

Система освіти в Україні і Західній Європі є різними. В 1999 році був запущений Болонський процес, спрямований на зближення і гармонізацію систем освіти в європейському просторі. З цією метою також було введено двоступенева освіту (бакалавр і магістр), що дає можливість студентам навчатися за обміном. З 2005 року всі випускники країн-учасниць програми отримують  дипломи єдиного зразка, що дозволяє виробляти перезарахування дисциплін під час вступу до іншого ВНЗ.

З 2012 року в Німеччині діє закон про визнання іноземних дипломів – Anerkennungsgesetz, який допомагає іноземним громадянам підтвердити свої дипломи в ФРН. При цьому не обов’язково перебувати на території ФРН. Відповідно до закону, потенційному працівнику потрібно подати заяву в одну з уповноважених організацій, яка оцінить його диплом на відповідність німецькому . Процес визнання прописаний в законі про визначення професійної кваліфікації – Berufsqualifikationsfeststellungsgesetz (BQFG).

Офіційне визнання диплома необхідне в тому випадку, якщо ваша спеціальність відноситься до регламентованих професій (в список входять лікарі, вчителі, архітектори, адвокати, аптекарі та ін. – всього 60 професій). Деякі професії не вимагають нострифікації диплома, однак з нею роботодавцю буде легше перевірити рівень вашої компетенції. Визнання кваліфікації також є обов’язковою умовою для отримання Блакитної карти ЄС, що полегшує міграцію висококваліфікованих працівників.

Ви можете перевірити, чи є ваш диплом дійсним в Німеччині, на спеціальному порталі, анабіне. У базі даних сайту відзначені всі освітні установи світу, вказується також відповідність їх дипломів німецьким. На порталі Anerkennungs in Deutschland ви отримаєте відомості про те, що конкретно потрібно зробити і куди звертатися. Вам можуть рекомендувати звернутися за визнанням диплома і підтвердженням кваліфікації в одну з уповноважених організацій. Про них мова нижче.

По-перше, в Німеччині існують профспілкові об’єднання – палати, які допомагають в питаннях професійних компетенцій (освіта, ліцензування і т.д.) і, звичайно, захищають права своїх членів. Палати діють зазвичай в кожній з німецьких земель і регулюють конкретні професії: адвокати, вчителі, лікарі і т.д. По-друге, еквівалентність іноземних дипломів німецьким перевіряє IHK-FOSA – центральне бюро з перевірки і визнання на території ФРН іноземних документів про освіту. Детальну інформацію про подачу заяви та процедуру визнання можна отримати, написавши в IHK FOSA по електронній пошті або зателефонувавши на гарячу лінію.

Якщо до підтвердження вашого диплома немає особливих вимог, вам порекомендують звернутися до центрального бюро визнання іноземної освіти ZAB.

У будь-якому випадку, для офіційного визнання диплома необхідно підготувати пакет документів:

– Документи про освіту та отриману і професійну діяльність в формі таблиці  німецькою мовою.
– Документи про освіту: диплом, свідоцтва, сертифікати.
– Підтвердження досвіду роботи: трудова книжка, рекомендації.
–  Заява про намір знайти роботу в Німеччині.
– Закордонний паспорт або посвідчення особи.
– Заява про те, що ви не подавали клопотання для підтвердження вашої кваліфікації у минулому.

Всі ці документи слід надавати в перекладі на німецьку мову нотаріально завіреними копіями. Також слід уточнити, чи потрібен для їх підтвердження сертифікований перекладач.

Українська газета

Залишити коментар