Важливе Культура

Православна церква України офіційно отримала томос (ФОТО/ВІДЕО)

В канун Різдва Христова відбулася знакова подія для Православної церкви України. Цей день увійде в історію підписанням важливого документу, що означає завершення процедури отримання церковної незалежності.

Підписанням томосу завершується процедура отримання Україною церковної незалежності. Завтра, 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій передасть томос до митрополита Київського та всієї України Епіфанія, який привезе його до Києва.

Цій важливій події передував молебень у церкві Святого Георгія в резиденції Константинопольського патріархату. У ньому взяли участь представники Вселенського патріархату та Православної церкви України. Провів його митрополит Епіфаній.

7 січня томос виставлять у Софійському соборі, де його зможуть побачити всі охочі.

Текст томоса писали богослови Вселенського патріархату. Як повідомив Громадському релігієзнавець Ігор Козловський, документ складається з трьох сторінок і за його основу брали статут Православної церкви України, який ухвалили на Об’єднавчому соборі 15 грудня. Кожен з текстів томосів розробляють окремо для кожної церкви. Традиційно він може складатися з декількох частин, де описують історичні зв’язки нової церкви із Константинополем, канонічне обґрунтування автокефалії, а також дають побажання новій церкві та описують її права.

Раніше в Україні існувало три православних церкви: УПЦ Московського патріархату, УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна церква. Дві останні офіційно не визнавала жодна православна церква, а УПЦ МП — підпорядковувалався Москві.

Однак до 1686 року Україна мала незалежність від Москви і її Київську митрополію визнавав Вселенський патріархат, складовою якого вона була.

Нині Петро Порошенко заявляє, що здобуття незалежності для Православної церкви України — це складова національної ідентичності та національної безпеки.

 

Громадське