Суспільство

Права людей з інвалідністю в контексті діяльності Національної поліції України (ФОТО)

В багатьох розвинутих країнах людина з інвалідністю вважається повноцінним членом суспільства. 

В Україні тривалий час ситуація сильно відрізнялася. Однак протягом кількох останніх років ми дедалі частіше можемо чути про необхідність залучення людей з інвалідністю до життя в суспільстві на рівні з іншими.

Це стосується і питань взаємовідносин з поліцією. Всім відомий вислів “Незнання закону не звільняє від відповідальності”. Для того, щоб знати цей закон, потрібно ознайомлюватися зі специфікою прав людини, зокрема в тій частині, що стосується людей з інвалідністю.

Сьогодні в ході круглого столу “Аналіз впровадження в життя законів України по виконанню “Національного плану дій з реалізації Конвенції ООН “Про права осіб з інвалідністю”, організатором якого виступило Закарпатське обласне товариство інвалідів ВОІ “СОІУ” даному питанню приділялася особлива увага.

 

Як зазначила  старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України – УЗПЛ Тетяна Трильо, співробітники їхнього підрозділу проводять навчання громадян в плані обізнаності щодо прав людини, але конкретно для людей з інвалідністю навчання ще не відбувалося, як власне кажучи, і самі правоохоронці не дуже обізнані щодо правил поводження з даною категорією громадян. Тому варто було б організувати таке навчання та залучити до нього членів товариства інвалідів.

Однак це не єдине коло питань, для вирішення яких можна залучати людей з інвалідністю. Т. Трильо також наголосила на тому, що будівлі, де розташовані структурні підрозділи Національної поліції, геть не пристосовані для прийому громадян, яким важко пересуватися самостійно. Проте комплексного моніторингу ніхто не проводив. Тому було б доречно, щоб такий моніторинг був проведений безпосередньо за участі людей з фізичними порушеннями.

 

Разом з тим, працівники поліції можуть надавати допомогу в пересуванні людей з інвалідністю в екстрених ситуаціях. Учасники круглого столу згадали труднощі минулої зими, наголосивши, що через погодні умови вони змушені були сидіти вдома. На це пані Трильо зауважила, що в ряді випадків можна викликати наряд патрульних, які можуть допомогти здолати певну відстань, яка має перешкоди, або ж за складних погодних умов відвезти до пункту призначення.

Залишити коментар