Політика Суспільство Цей день в історії

Початок Американської революції

19 квітня 1775 року біля Лексингтону (Массачусетс) почалася війна за незалежність північноамериканських колоній.
Англійські королівські війська при спробі взяти під контроль околиці Бостона вступили в бій з місцевим загоном самооборони. Незважаючи на погане озброєння, 77 американцям вдалось отримати перемогу над переважаючим (чисельністю близько 700-т осіб) супротивником.
У1775 році конфлікт між американськими колоніями і британським урядом досяг апогею, особливо в Массачусетсі, де місцевими активістами було створено тіньовий ревоюційний уряд і розпочато формування міліцейських загонів. Весною 1775 року губернатор Массачусетсу генерал Томас Гейдж отримав з Лондона наказ взяти під свій контроль всі склади зброї і боєприпасів на території колонії і 18 квітня розпорядився заарештувати в Лексингтоні лідерів повстанців Семюеля Адамса та Джона Хенкока, а також вилучити зброю з арсеналу колоністів у містечку Конкорд.
Заздалегідь попереджені Адамс і Хенкок втекли до Філадельфії, а на королівські війська по прибуттю до Конкорда чекав натовп озброєних місцевих жителів і воєнізований загін з 77 чоловік. Протистояння військових і колоністів переросло у перестрілку, в якій загинуло вісім американців і десятеро було поранено; втрати британців склали одного пораненого. Незважаючи на успіх, британці вирішили повернутись до Бостона, але за декілька кілометрів, біля Лексингтона, були знову атаковані загоном самооборони колоністів – у бою загинуло і було поранено близько 300-т британців і 100 американців.
Бої біля Конкорда і Лексингтона стали першими у конфлікті, котрий періс з локального антиколоніального повстання в семирічну війну, результатом якої стало проголошення незалежних Сполучених Штатів Америки.