Транскордонне співробітництво

Посли країн Вишеградської четвірки здійснили робочий візит на Закарпаття

Сьогодні, 7 жовтня, в Закарпатській ОДА відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля, голови обласної ради Михайла Рівіса та міського голови Ужгорода Богдана Андріїва з  Послами країн Вишеградської четвірки.

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою Закону про освіту в новій редакції, влада проштовхнула зміни, за якими навчання у всіх закладах освіти повинно бути виключно українською. Таке рішення обурило країни Вишеградської четвірки, адже на Україні проживає багато представників їхніх нацменшин.

Посли країн Вишеградської четвірки під час цієї поїздки відвідали 4 області держави. Це останній день їхніх перебувань на Закарпатті. Посли наголосили, що хочуть зустрітися не тільки з представництвом обласної ради та представниками економіки, а й зі студентами.

На зустрічі голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль запевнив, що вони не підтримують такі зміни, адже не можна в людини забрати мову, бо це абсолютно нічого не дасть. Навіть в районах області можна простежити, що кожен населений пункт говорить на своєму діалектів.

«Є Стаття 24 Конституції України, за якою громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками», – наголосив під час зустрічі керівник області Геннадій Москаль, – На Закарпатті реалізувати навчання в освітніх закладах виключно українською мовою не можна».

Країни Вишеградської четвірки підтримували Україну в багатьох питаннях, у тому числі і в отриманні безвізового режиму. Обласна рада звернулася до президента з проханням не піддержувати цей пункт в Законі про освіту. На Закарпатті близько 100 національних меншин, область підтримує дружні відносини зі сусідніми країнами і хоче надалі їх зберегти.

Посли Вишеградської четвірки в свою чергу наголосили на тому, що Закарпатська область проявляє лояльне відношення до нацменшин. Вважають, що усі громадяни України повинні знати державну мову, однак не варто відбирати можливість навчатися в освітніх закладах рідною.

Під час зустрічі було обговорено й ряд інших питань, зокрема розвиток транспортної інфраструктури та захист праці заробітчан.

Карпатський оглядач