Суспільство

Поради від Уляни Супрун для медичних працівників

“Робота медика часто супроводжується стресом, адже ти відповідальний за найцінніше – людські життя і здоров’я. Тому з проблемою емоційного вигорання стикаються медичні працівники по всьому світу – від 25% до 75%, в залежності від спеціальності лікаря (https://goo.gl/EXrDpH).

Проте коли ти працюєш в системі, де ні пацієнти, ні тим більше лікарі не є в центрі уваги, зрозуміло, що такі проблеми переживатимуться значно частіше, а часом і болісніше, ” –  пише на своїй сторінці у мережі Facebook Уляна Супрун.

В Україні система охорони здоров’я прийшла до катастрофічного стану і ми тільки почали її змінювати. Розуміємо, що одна з суттєвих причин емоційного вигорання українських медиків – це низький рівень оплати праці. Щоби виправити це, ми робимо кардинальні системні зміни. Цьогоріч вони почнуться для лікарів первинної ланки, а до 2020 року торкнуться працівників всіх рівнів медичної допомоги. Вдячна медикам, які не зневірюються в тому, що зміни залежать від нас самих та готові допомагати їх втілювати. Разом ми зможемо створити систему, гідну, як наших пацієнтів, так і медичних працівників!

Сьогодні хочу поділитися порадами, які радять фахівці з усього світу щодо того, як справлятися з емоційним вигоранням. Для цього стану характерне відчуття браку енергії, інколи апатія та відчуження, підвищення відчуття тривоги та дратівливість. Можуть виникати проблеми з самооцінкою та задоволенням своїми професійними навичками. Симптоми можуть також мати фізичний характер, наприклад, головний біль, коливання ваги, проблеми з травленням та порушення сну (https://goo.gl/gMgYWd).

Більшість медичних працівників помічають цю проблему надто пізно. Тому не зайвим буде нагадати, як важливо бути уважними до своїх почуттів та своїх колег, щоб уникнути поглиблення емоційного вигорання. Якщо у вашій сім’ї є медичні працівники та ви побачили, що вони мають ці симптоми – попросіть поділитися своїми почуттями, а також зверніть їхню увагу на ці поради.

Світлина від Уляна Супрун.

Поради для медичних працівників:

– Перш за все, подумайте, що могло стати причиною виникнення цього стану. Це перший крок до подолання проблеми, що допоможе розробити план дій.
– Обговоріть проблему з колегами чи керівником. Знайдіть компромісні рішення з приводу режиму роботи та можливості розвитку професійних навичок.
– Залишайте час на себе. Займіться справою, яка вам до душі, та допоможе відволіктись від стресу.
– Регулярно займайтеся фізичною активністю. Ендорфіни, що виробляються під час фізичної активності, допомагають зменшити почуття смутку, депресії та тривоги.
– Розставляйте пріоритети та цілі у своїй роботі, постарайтесь зрозуміти, чи ви відчуваєте себе повноцінно у вашій роботі.

Поради для головних лікарів:

– Будьте уважними до ваших колег. Знаходьте час на розмови. Запитуйте про їхні справи не тільки робочі, але й інші. Хороші особисті стосунки найбільш ймовірно допоможуть вашим колегам розкритися, поділитися переживаннями та боротися зі стресом.
– Заохочуйте відпочивати та робити перерви. Розподіляйте час та навантаження оптимально, плануйте графіки роботи заздалегідь, щоб правильно розподіляти час персоналу.
– Підтримуйте здорові звички. Ініціюйте проведення руханок чи тренувань, створіть кімнату для відпочинку.

 

https://www.facebook.com/ulanasuprun/