Суспільство

Поповнення в УжНУ: близько 3,5 тисяч абітурієнтів стали студентами найбільшого вишу краю

31 серпня в конференц-залі УжНУ відбулося засідання Вченої ради щодо початку нового навчального року. Зробили підсумки за попередній рік та обговорили пріоритетні завдання.

Під час засідання ректор УжНУ Володимир Смоланка повідомив, що кількість  випускників, які зареєструвалися на ЗНО було на 3,8% менше, ніж минулого року, а самих одинадцятикласників, що реєструвалися на ЗНО  -9,1%.

«Це говорить про те, що ми втратили кожного одинадцятого вступника до нашого університету, порівняно з 2017 роком.  Є ще декілька факторів, які продовжують затрудняти ситуацію наших випускників шкіл.  Один із них – результати ЗНО. З української мови та літератури 31,7% випускників не здали ЗНО і в Україні, відповідно в рейтингу областей, посіли останнє 24 місце», – зазначив Володимир Смоланка.

З інших предметів результати в рейтингу областей є такими:  історія України – 24 місце, німецька мова – 24, географія – 24 місце, біологія – 24 місце, фізика – 24 місце, хімія – 15-16 місце.

«Цьогорічний випускник закарпатських шкіл – слабий абітурієнт. 27 серпня був оприлюднений рейтинг найкращих шкіл України. Серед 200 жодної нашої не було. Також оприлюднили рейтинг кращих шкіл областей.  Найкращий навчальний заклад Закарпаття за результатами ЗНО посідає 16 місце порівняно зі Львівською і 77 із Київською областями, – зазначив ректор УжНУ. – Такого випускника зараз маємо. На жаль, це реалії з якими ми мусимо рахуватися».

Цього року кількість поданих заяв до УжНУ –близько 15 тисяч, на бюджет вступило  1597 студентів, на контрактну форму навчання – 2060. Разом це 3657 студентів. Вступна кампанія ще не закінчилася.  Буде друга хвиля також до 1 листопада триває прийом абітурієнтів-іноземців. Більшість студентів, що навчатимуться на 1 курсі – закарпатці. Є представники й Сумської, Чернівецької, Чернігівської та інших областей.

Карпатський оглядач