Суспільство

Понад 19 мільйонів гривень заборгованості з аліментів повернули закарпатським дітям

Зазвичай після розлучення батьків дитина залишається з мамою. проте це не означає, що татусі не беруть участь в утриманні малечі. Якщо ж таке стається, то постає необхідність в допомозі з боку держави. Яким чином можна вирішити це питання?

Після початку дії закону “Чужих дітей не буває” обсяг повернутої заборгованості зріс по всій країні. Наша область не є вийнятком. З початку року станом на 10 травня державні виконавці у Закарпатській області забезпечили виплату 19 665 271 грн. боргів з аліментів на користь 9 851 дітей.

У Верховній Раді презентовано другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів. Він містить такі новації: необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців; збільшення мінімальної суми виплат на дитину; автоматичний арешт коштів боржників; притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт; звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе»-батька або матері у випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки та низка інших новацій.

“Вкрай важлива ініціатива – збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Нині – це менше 1000 гривень. На ці гроші неможливо прокормити, одягнути і підготувати до школи малюка. Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат для однієї дитини”, – заявив очільник Мін’юсту.

Окремий блок пропозицій – забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

“Це дуже чутливе соціальне питання, яке стосується сотень тисяч дітей. І кожен громадянин, а тим більше представник влади, не може залишатися осторонь цього процесу. Без щасливого дитинства не можливо побудувати щасливе й гідне суспільство, у якому живуть відповідальні чесні люди, які цінують і свої права, і права інших громадян”, – заявив Павло Петренко.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області