Суспільство

Понад 15 тисяч закарпатців звернулося в бюро за наданням безоплатної правової допомоги

3 вересня в прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг щодо надання в області безоплатної правової допомоги.

На Закарпатті діють три центри вторинної юридичної допомоги та 13 бюро. Саме до них і можуть звернутися краяни щодо консультації та підтримки з правових питань. Також є регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги, який і допомагає у кримінальних справах.

Загалом, послугами центрів та бюро з надання правової допомоги скористалося понад 15 тисяч громадян, з них – більше тисячі отримали вторинну юридичну підтримку. Найбільше звернень за останні два роки надійшло до Хустського МЦ з надання БВПД – близько 5 тисяч. Мукачівський центр посів другу позицію.

«До бюро правової допомоги звернулося 3327 осіб, із яких більше 400 – отримали вторинну правову допомогу. Найчастіше звертаються по допомогу з розірвання шлюбу, нарахування аліментів, встановлення батьківства та трудові спори» , – розповів під час прес-конференціх Костянтин Молнар, директор Мукачівського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру. 

Безоплатною первинною правовою допомогою можуть скористатися всі жителі області. Вторинна надається тільки особливій верстві населення до яких також належать:  малозабезпечені особи, діти-сироти, позбавлені батьківської опіки, особи, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт, ветерани війни, ВПО, а також ті, щодо яких суд розглядає обмеження цивільної дієздатності, або ж які потребують психічної допомоги в примусовому порядку.

Карпатський оглядач