Суспільство

Полісмени Донецької та Луганської областей переймали досвід закарпатських колег

Сьогодні, 10 листопада, в Ужгородському прес-клубі відбулася підсумкова прес-конференція навчального візиту полісменів з Луганської й Донецької областей до УПП в Ужгороді та Мукачеві.

У рамках програми розвитку ООН в Україні «Верховенство права та правосуддя на рівні громад у районах України, постраждалих від конфлікту» декілька днів місцеві патрульні ділилися досвідом у створенні проектів, спрямованих на зближення суспільства й поліції.

«Ми здійснили візит з метою побачити взаємодію, методи і методики. Важливо будо дізнатися про те, як долучаються до цього процесу молодіжне середовище, а також громадські організації та органи місцевої влади. Прийняли участь у заходах, котрі були направлені на підвищення центрального авторитету, іміджу та довіри до правоохоронних органів», – ділиться представник програми розвитку ООН в Україні Аліна Лєбедєва.

Начальник патрульної поліції Юрій Марценишин повідомляє, що протягом 3 днів ознайомлювали гостей з проектами, що реалізовуються на Закарпатті. Полісмени з Луганської та Донецької областе мали змогу відчути закарпатський колорит.

«Найбільш вразив доступний формат взаємодії поліції з громадськістю. Патрульна поліція орієнтована на задоволення потреб населення. Було видно, що до формування позитивного іміджу активно долучається і молодіжне середовище, зокрема школярі. Відчувається новаторство і відхід від старих стереотипів, – ділиться старший інспектор тренінгового центру ГУНП в Луганській області Ігор Бур’ян. – Ми будемо уже впроваджувати аналогічні програми та проекти в себе».

Полісмени з Луганської й Донецької областей розповіли і про проекти, які діють у їхніх містах. Зокрема проекти «Ліга майбутніх поліцейських», «Єдиний аналітичний центр». У деяких містах Донецької області розставлені «розумні камери», які допомагають виявляти на дорогах машини, що перебувають у розшуку. У Маріуполі та Покровську розташовані камери, котрі розпізнають обличчя людей, зокрема злочинців. Цей проект також буде реалізовуватися у місті Волноваха.  Наші полісмени теж переймають досвід своїх східних колег. На прикладі Донецької області на Закарпатті нещодавно було відкрито мобільний додаток «102».

Карпатський оглядач

 

 

Залишити коментар