Суспільство

Позитивні зміни в роботі “Укрзалізниці” – потягом навіть до Польщі

Україна належить до числа великих за площею країн. Тому наявність транспортного сполучення відіграє важливу роль в пересуванні між областями.

Передусім мова йде про залізничне сполучення, як одне з найбільш швидких та доступних за вартістю квитка. Підбиваючи підсумки першого року роботи Войцеха Балчуна на посаді керівника “Укрзаліниці”, неможливо не відзначити кілька суттєвих зрушень в цій галузі.

Експерт транспортної галузі, екс-заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава наголошує, що за рік Укрзалізниця відкрила нові напрямки залізничного сполучення, зокрема до Польщі. Тепер потягом можна дістатися Варшави, Вроцлава, Кракова, Перемишля.

“При тому що уряд не виділяв залізниці жодних державних дотацій, як це відбувається в (деяких, – Ред.) європейських країнах, вона стабільно працювала”, – зазначив DW Олександр Кава.

Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк до плюсів зараховує також покращення фінансових показників УЗ: за підсумками чотирьох місяців роботи у 2017 році прибуток “Укрзалізниці” склав майже 98 мільйонів гривень. За аналогічний період минулого року у підприємства були збитки у 1,8 мільярда гривень.