Культура

Поезія в тренді: запущено сайт з найбільшою кільстю українських віршів

Poetree містить більш ніж 25 тис. віршів від 700 поетів різних країн, повідомляє MediaSapiens. Серед інших на сайті представлені як класики української поезії, так і сучасні автори: Катерина Бабкіна, Іван Малкович, Сергій Жадан, Ірина Цілик, Юрій Андрухович, Василь Махно та інші.

«У 21-му столітті, де ми живемо, поезія розглядається як щось архаїчне. Більшість людей вважає, що поезія – це для наших дідусів і бабусь, що це не для молодих людей. Ми створили Poetree, щоб довести, що це не так», – поділився з Platfor.ma один із засновників проекту В’ячеслав Фокін.

Мета Poetree – зробити поезію актуальним трендом. На думку авторів, по-перше, це означатиме доступність для читачів, а по-друге, підтримку молодих поетів. Найближчим часом на сайті буде запущений сервіс видання збірок поезії, тобто будь-який автор зможе надрукувати свою збірку без необхідності пошуку книжкового видавництва. Видання буде можливо в двох форматах – як у друкованій формі, так і в форматі електронних книг.

На даний момент команда проекту складається з трьох осіб. Над проектом вони працювали у вільний від основної роботи час, тому на його створення пішов майже рік.

Надалі планується розширення проекту на інші країни. «Тут йдеться навіть не про країни, а про мовні зони. Важливо зібрати ком’юніті людей, що говорять однією мовою. А в якій частині земної кулі вони знаходяться – вже не так важливо, якщо вони можуть відчувати свою близькість завдяки Poetree», – говорить В’ячеслав Фокін.

Раніше MediaSapiens писав про те, що розробники створили новий додаток для мобільних телефонів Smartify, що діє за принципом Shazam’у (сервісу для визначення музичних композицій) – тобто підказує користувачу назву художнього твору, розпізнаючи його. Smartify використовує систему розпізнавання зображень і технології доповненої реальності, щоби швидко надати користувачу інформацію про картину. Якщо навести камеру смартфона на витвір мистецтва, то поруч на екрані відобразиться текст про цю роботу.