Культура

Подарунок до Дня святого Миколая: на Закарпатті презентували шість дитячих збірок

Сьогодні, 18 грудня, напередодні Дня святого Миколая відбулася презентація дитячих книжок, виданих за кошти обласного бюджету.

Друк шести дитячих книг закарпатських авторів став приємним завершенням цьогорічних презентацій. На Закарпатті фінансування такої кількості збірок для малечі є рекордним. Найбільший тираж отримала книжка Петра Лінтура, вперше видана у 1979-му році, «Казки одного села». Перевидання вийшло у 1000 примірниках.

Презентація відбулася в прес-центрі Закарпатської ОДА. Участь в ній  взяли керівники видавництв – Олександра Гаркуша та Віктор Браславець, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ярослав Галас, а також автори видань Олександр Гаврош, Лідія Повх та Галина Малик.

Вперше представили ці дитячі книги на Львівському Форумі видавців.  Кожна збірка відрізняється особливим авторським стилем та по-своєму цікавою обкладинкою.

«На презентації цих книг ми відчуваємо справжнє свято для малечі. Такого ще не було, щоб за рік вийшло 6 дитячих збірок. Завжди стараємося зробити наступний проект несхожим на попередній. Шукаємо новаторські ідеї, підхід, щоб книга виглядала сучасною, – розповідає під час презентація керівник видавництва Олександра Гаркуша. – У нас в Україні тенденція до збільшення видавництва книг. Дуже багато ідей беремо від Європи. Раніше продукт українського книжкового ринку за кордоном був представлений дуже слабо. Тільки за останні 2-3 роки тенденція значно покращилася».

Цьогоріч у межах Програми підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню надруковано «Вірші для Одарочки» Галини Малик, «Петрик грушу малював» Миколи Матоли, «Дідові криниці» Дмитра Кешелв, «Різьбив майстер колисочку» Лідії Повх, «Казки одного села» Петра Лінтура та «Закохані казки» Олександра Гавроша. Програма тривала три роки. Реалізувати проект видання дитячих збірок вдалося повністю. На наступний рік планують збільшити фінансування Програми підтримки видання творів місцевих авторів.

Карпатський оглядач

Залишити коментар