Eros Pista

План “600 днів до завершення децентралізації”: хто допомагатиме Україні?

За кілька тижнів в Україні відбудуться вибори в новостворених ОТГ. В цьому процесі Україні допомагають міжнародні інституції, які надають всебічну підтримку.

Рада Європи готова і надалі надавати експертну підтримку Україні у реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Це також стосується створення законодавчого підґрунтя для реалізації плану 600 днів до завершення першого етапу децентралізації.

Про це заявив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода за результатами зустрічі з директоркою Директорату людської гідності, рівності та врядування Ради Європи Клаудією Лучіані.

“Експертиза наших ініціатив Радою Європи має велике значення в реалізації реформи, у якій ми дотримуємося принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. На найближчі 600 днів, передбачені алгоритмом наших подальших дій, ми розраховуємо на підтримку європейських експертів у розробці конституційних змін, проекту закону про державний нагляд за законністю рішень місцевого самоврядування, а також на активну участь у роботі Ради донорів при Мінрегіоні”, – сказав В’ячеслав Негода.

Клаудіа Лучіані підкреслила, що Рада Європи відзначає значну підтримку децентралізації українцями.

“Ми сприятимемо Україні на шляху децентралізації і надалі, надаватимемо, насамперед, професійну та експертну допомогу”, – запевнила пані Лучіані.

Децентралізація