Суспільство

Питання пільгових перевезень на міжміських маршрутах обговорювали вчора в ОДА (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На сьогоднішній день на Закарпатті проживають близько 60-ти тисяч людей з інвалідністю, лише шість тисяч з яких є жителями Ужгорода. Проте нерідко їм доводиться їздити до обласного центру на консультації чи для проходження чергового курсу лікування. Нерідко дорога далека і недешева.

Чи передбачена система пільг для проїзду людей з інвалідністю на міжміських маршрутах? Як їх можна отримати? І як взагалі вирішує дане питання керівництво області? Про все це йшлося вчора під час круглого столу, ініціатором якого виступили члени громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.

На початку заходу голова Закарпатської громадської організації інвалідів-онкохворих „Амазонки Закарпаття” Н. Ю. Шаульська, яка окреслила коло проблем, що стосуються перевезень даної категорії пасажирів на міжміських маршрутах області. Зокрема, вона зазначила, що лише особи з інвалідністю І групи мають право на 50% знижку на проїзд в межах області. Всі решта змушені оплачувати вартість квитків в повному обсязі.

Микола Бережанський, голова товариства „Краяни Рахівщини”, зазначив, що оскільки на сьогоднішній день витрати, пов’язані з відшкодуванням вартості проїзду пільгових категорій громадян, поклали на місцеві бюджети, то варто було б написати звернення до депутатів сільських, селищних, міських та районних рад з проханням внести даний пункт в проект бюджету відповідного рівня на наступний рік.

Після цього розпочалася дискусія щодо інших варіантів вирішення даного питання, т.я. більшість місцевих бюджетів є дотаційними, тому зазвичай гроші на ще одну статтю витрат просто немає звідки взяти. Досвід інших міст (а Закарпаття не є унікальним в даному питанні, – прим. авт.) показує, що можливі різні варіанти: видача адресної допомоги, запровадження проїзних талонів на певну кількість поїздок протягом місяця, введення в обіг картки жителя певного населеного пункту. Однак в кожному з цих випадків варто враховувати кількість людей з інвалідністю, їхню потребу в поїздках, періодичність цих поїздок тощо.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар