Важливе Суспільство

Пийте, коли ви відчуваєте спрагу!

Вода – джерело життя. А міф про потребу пити 8 склянок води навіть сьогодні зустрічається доволі часто, пише на своїй сторінці у мережі Facebook Уляна Супрун.   Поруч із такими твердженнями, що пиття літрів води щодня допомагає позбутися зморшок, очистити організм від токсинів, допомогти схуднути та навіть покращити роботу здорових нирок. Та чи так це? 

 Вода безумовно дуже корисна, проте коли ви п’єте стільки, скільки потрібно вашому організму. А от щодо переваг для здоров’я надлишкової кількості води немає жодних науково підтверджених доказів. Міф про 8 склянок води на день якраз один із таких.

Сьогодні ніхто достеменно не знає, звідки пішло переконання про 8 склянок. Його ще пов’язують з рекомендаціями американської Ради з питань харчування (U.S. Food and Nutrition Board) 1945 року, яка радить дорослим вживати 2,5 літри води на день. Ця інформація швидко розійшлася серед суспільства, проте багато людей проігнорували ще одне речення в рекомендаціях – більша частина цієї кількості води міститься у вже готових продуктах. Адже переважно вся їжа містить воду, особливо овочі та фрукти. Тож, коли ви їсте – ви вже поповнюєте водний баланс. А про ту воду, якої не вистачає вашому організму, він вам повідомить сам – відчуттям спраги.

Єдиних норм споживання рідини не може бути, бо це залежить від багатьох факторів, які слід розглядати в кожному конкретному випадку. Наприклад, наша їжа, спожита протягом дня, погода, одяг, робота кишківника, лактація тощо.

Універсальна порада – пийте, коли ви відчуваєте спрагу. Організм здорової людини влаштований таким чином, що завжди дасть знати про потребу попити. Просто пам’ятайте, що коли займаєтеся спортом або вам дуже спекотно – то пити треба частіше.

Нагадувати про пиття слід літнім людям та дітям, бо вони гірше розрізняють сигнали тіла про спрагу. Крім того, тіло дітей містить більше води, ніж тіло дорослих, а ще вони більше рухаються.

Також лікар може порадити вам пити більше води, якщо цього вимагає ваше лікування. Наприклад, якщо у вас камені в нирках, інфекція сечовивідних шляхів або діарея.

Якщо ж ви часто відчуваєте сухість у роті – це може свідчити про проблеми зі здоров’ям або бути пов’язаним із прийомом ліків. Неодмінно проконсультуйтеся з лікарем, щоби знайти його першопричину та за потреби пройти лікування.

https://www.facebook.com/ulanasuprun/