Цей день в історії

Перші хіти Елвіса Преслі

Звичайний юнак, дитинство якого було далеко не з легких, швидко здобув світову славу. Його пісні знають не лише люди старшого віку, адже це – безсмертні хіти!

Елвіс Преслі народився 8 січня 1935 року і ріс у злиденних умовах спочатку в рідному Тупело (штат Міссісіпі), а потім його сім’я переїхала у Мемфісі . Після закінчення середньої школи Преслі влаштувався на роботу водієм вантажівки. Але 4 січня 1954 року його доля змінилася. 18-річний Елвіс зайшов до першої-ліпшої студії грамзапису Мемфіса і за 4 долара записав кілька пісень до дня народження матері.

Власник студії Сем Філіпс був вражений чистотою голосу та оригінальною манерою виконання пісень і запросив Елвіса попробувати попрацювати з оркестром. Після того, як Преслі виконав у його супроводі пісню “That’s All Right”, Філіпс погодився на своїй студії Sun Records за власний кошт випустити сингл Преслі, котрий практично миттєво досягнув верхніх позицій у чартах місцевих радіостанцій. Це було початком стрімкої кар’єри Елвіса Преслі.

Наступного року він став популярним на всьому півдні США, і в 1955 році за 40 тисяч доларів Філіпс продав контракт з Елвісом транснаціональній звукозаписуючій корпорації RCA. Для неї Преслі записав пісню “Heartbreak Hotel“, яка принесла йому славу як в США, так і в Європі. Підкріпив успіх подвійний сингл “Hound Dog”/”Don’t Be Cruel”, а після участі у вересні 1956 року Преслі в “Шоу Еда Саллівана”, загальнонаціональній естрадній телепередачі, приваблива зовнішність Елвіса і еротично-динамічна манера виконання зробила Елвіса ідолом цілого покоління.

З 1956 по 1958 рік Елвіс Преслі був незаперчним лідером всіх музичних чартів і хітпарадів, ставши практично першим білим виконавцем, котрий добився такого успіху в традиційно “чорному” рок-н-роллі, знявся в чотирьох вдалих художніх фільмах, котрі тільки зміцнили його популярність.

У 1960 році після демобілізації в 1960 році в чині сержанта, Преслі дещо змінив свій сценічний імідж, записав кілька романтичних балад (“Are You Lonesome Tonight?“), відмовився від гастролів і зосередився на зйомках музичних фільмів, котрих у 60-і роки було знято 27.

В кінці 1960-х рок-н-ролл став сильно змінюватись і молодь більше не вважала Елвіса Преслі лідером цього музичного стилю. Він ще записав кілька вдалих пісень, котрі піднімались на вершини хітпарадів, але після “Burning Love” в 1972-у успіх відвернувся від Преслі. В 1973 році він розлучився і, перебуваючи в тяжкому моральному стані, пристрастився до наркотиків. Іншим його “захопленям” стала їжа. Набравши надто багато зайвої ваги, втративши зовнішню привабливість і динамічність, Преслі дав декілька концертів, котрі закінчилися повним провалом.

За своє життя він отримав 94 “золотих” синглів і більше 40 “золотих” LP-дисків.

Цей день в історії