Економіка

Першочергові дії з розвитку промисловості: поради експертів (ІНФОГРАФІКА)

Для багатьох країн світу промисловість є одним з основних джерел доходів до держбюджету. Україна також не є виключенням. Однак і дана галузь потребує реформування.

“У звіті представлені лише ті рекомендації, які будуть відповідати інтересам усіх груп стейкхолдерів: громадянам України, представникам корпоративного сектора та держави. Тобто, ті заходи і кроки, які через розвиток окремих підприємств і галузей промисловості сприятимуть зростанню всієї економіки, підвищенню рівня та якості життя українців. Рекомендації, спрямовані виключно на задоволення запиту бізнесу, до звіту не включалися”, – прокоментував директор програми “Економіка” Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

За оцінками Українського Інституту Майбутнього, реалізація Плану дозволить залучити $ 2,3 млрд. додаткових інвестицій у реальний сектор економіки, створити $ 4,3 млрд. додаткового ВВП (4,5% річного номінального ВВП України), сотні нових робочих місць вже протягом найближчого року.

До базових галузей промисловості, які формують ВВП України, надходження до бюджету, які визначають рівень зайнятості та доходи українців, належать:

  • добувна промисловість: видобуток кам’яного вугілля, нафти і природного газу, виробництво залізорудної сировини;
  • металургійна промисловість;
  • електроенергетика;
  • хімічна та нафтохімічна промисловість: виробництво добрив, нафтопереробка, фармацевтика;
  • машинобудування;
  • харчова промисловість: виробництво м’яса, масла, молочної та хлібобулочної продукції.

Їм належить понад 1% в структурі промислового виробництва України.

У кожній галузі поставлені цільові показники щодо розвитку – цільові обсяги випуску продукції на 2017-2018 рр. Розроблено інструменти щодо їх досягнення – перелік з 21-ої дії для міністерств і парламенту України. Також був прорахований загальний економічний ефект від запропонованих заходів: додаткове зростання економіки, доходи бюджету, приплив інвестицій.

 

Залишити коментар