Цей день в історії

Першому McDonald’s 77 років

15 травня 1940 року брати Моріс та Річард Макдональди у містечку Бернардіно, штат Каліфорнія, відкрили ресторан «McDonald’s Bar-B-Q». Через кілька років бізнес братів був придбаний їх партнером Роєм Кроком, який перетворив мережу «McDonald’s» на всесвітньо відому корпорацію.

У1937 році у місті Монровія (Каліфорнія) ірландець Патрік Макдональд відкрив сімейний ресторан “Аеропорт”. Його особливістю була низька ціна на гамбургери (10 центів) і апельсиновий сік (5 центів на будь-який об’єм, який клієнт міг випити). У 1940 році сім’я Макдональдів переїхала у сусіднє місто Бернардіно, де 15 травня 1940 року відкрили новий ресторан, в якому крім гамбургерів почали продавати 25 видів смаженого м’яса.

Оновлений заклад виявився доволі успішним, і в 1953 році брати Макдональд продали першу франшизу на ресторан у Фенікс (Арізона). Франшиза полягала лише у системі організації кухонного виробництва і, коли наступного року Річард Макдональд приїхав у Фенікс, він був вражений, що власник ресторану Ніл Фокс зкопіював один до одного його власний ресторан, включаючи й саму назву «McDonald’s». На питання чому він хоча б не перейменував ресторан, Фокс відповів: “А навіщо? Мені все й так подобається”. З цього моменту брати Макдональди стали продавати всю концепцію свого ресторану, включаючи і дизайн та систему обслуговування. З цією метою був замовлений новий професійний дизайн як внутрішнього оформлення, так і зовнішнього, для чого були створені відомі сьогодні величезні арки, що нагадували букву “М” із двох шматочків картоплі-фрі.

Бізнес братів йшов настільки вдало, що лише в ресторан в Бернардіно було придбано вісім машин для приготування молочних коктейлів. Це привернуло увагу Роя Крока, продавця цих машин, який вирішив на власні очі подивитись на ресторан Макдональдів. Прибувши до Бернардіно, Крок був вражений системою організації праці і оцінив потенціал ресторану швидкого харчування. Він запропонував братам відкривати мережу подібних закладів по всій країні, однак не побачив зацікавленості і невдовзі повернувся до себе в Чикаго з придбанами правами на франшизу практично по всіх США.

Дізнайтеся більше: “Цей день в історії“.