Цей день в історії

Перший сольний альбом Пола Маккартні

Його пісні не втрачають популярності і сьогодні.

The Beatles не виступала з січня 1969 року, тобто імпровізований концерт на даху лондонської звукозаписуючої студії стали останнім спільним виступом популярного на той час гурту, і останній альбом The Beatles “Let It Be” вже вийшов після розпаду групи.

Маккартні народився в у 1942 році в Ліверпулі у сім’ї джазового музиканта. У 1956 році, його матір померла від раку, після чого він захопився грою на гітарі, а в наступному, 1957-у, познайомився з молодим ліверпульським музикантом 17-річним Джоном Ленноном, котрий запросив Маккартні виступати у його групі “Quarrymen”. Невдовзі Маккартні переконав Леннона взяти до групи 14-річного гітариста Джорджа Харрісона. Утрьох вони грали до 1960 року, міняючи назву ансамблю і решту його учасників, допоки не зупинилися на назві The Beatles.

У 1961 році група вирушила з концертним туром до Німеччини, щоправда вони виступали в пивних ресторанах, а в березні дебютувала на сцені ліверпульського клубу Cavern, де протягом наступних двох років було зіграно більше 300 концертів. У 1962 році до The Beatles приєднався барабанщик Рінго Старр.

Наступного року група записала першу пісню, щопотрапила в чарти британських хіт-парадів, і цього ж таки року Англію, а наступного – і весь світ охопило явище, котре соціологи дещо пізніше назвали “бітломанією”. Менш, ніж за десять років група завоювала сотні мільйонів прихильників, видозмінила рок-н-ролл і записала 20 пісень, що стали хітами №1 у чартах журналу “Billboard”. Всього з 1964 по 1970 рік група протягом 59 тижнів перебувала на найвищій сходинці хіт-парадів.

Перший сольний диск Пола Маккартні був м’якшим і більш “домашнішим”, ніж його ж пісні в The Beatles, і задав тон всій наступній роботі Маккартні в створеній ним групі Wings. З 1971 по 1979 рік Wings, де на клавішних грала дружина Маккартні Лінда, записали 9 альбомів. У 1980 році Маккартні випустив свій другий сольний альбом McCartney II, а протягом наступного десятиліття він випустив ще понад десять альбомів.

Пол Маккартні виявився комерційно найбільш успішним музикантом з числа колишніх “бітлів”.

Цей день в історії