Цей день в історії

Перший в історії людства політ дирижабля

Багато відкриттів у всьому світі стали наслідком роздумів над тим, як покращити техніку ведення бою, пришвидшити розвідку і т.п. Іншими словами, майже все крутилося навколо війни, навіть в мирний час.

Вперше граф Фердинанд фон Цеппелін зацікавився літальними апаратами, легшими за повітря, в 1863 році, коли як військовий спостерігач перебував у складі армії Півдня під час Громадянської війни в США і мав нагоду бачити як повітряні кулі використовувались для проведення розвідок позицій супротивника. В 1891 році, звільнившись у запас, Цеппелін повністю присвятив себе справі створення дирижаблів і в 1900 році провів перше вдале випробування своєї машини. Хоча сама ідея апарату, котрий рухався в повітрі при допомозі двигуна, була не нова, каркасна модель дирижабля Цеппеліна була найбільшою із збудованих на той час.

Продовжуючи експерименти, 1 липня 1908 року Цеппелін на моделі LZ-4 зумів протриматись в повітрі 12 годин і розвинути швидкість 40 км/год. Під час Першої Світової війни декілька “Цеппелінів” використовувалось німцями для бомбардування території Британії, а в 1929 році на самому знаменитому дирижаблі “Граф Цеппелін” було здійснено навколосвітню подорож.
В 30-х роках “Граф Цеппелін” став першим дирижаблем, котрий почав виконувати регулярні трансатлантичні рейси, котрі були настільки популярними, що було створено найбільший із коли-небудь збудованих дирижаблів – модель “Гінденбург”. Недоліком всіх машин Цеппеліна було використання вогненебезпечного водню в якості наповнювача, що й привело до аварії і загибелі в Нью-Джерсі 36 пасажирів першого трансатлантичного рейсу “Гінденбурга” 6 травня 1937 року.

Після цього інциденту апарати “легші за повітря” практично вийшли із вжитку, і жоден з них не пережив Другу Світову війну.

Цей день в історії